Weekend 22-23 września będzie świętem prawdziwych pasjonatów! Przygotujecie się na 10. edycję Kaliskich Dni Modelarza i Pasjonata w hali Arena. Co roku przybywa atrakcji i niespodzianek. Tym razem zobaczymy najszybsze wyścigi na świecie – Puchar Polski w wyścigu dronów!

Article img 6186
fot. Błażej Krawczyk

Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata to wydarzenie, które co roku ściąga do Kalisza modelarzy praktycznie z całej Polski. Puchar Polski w wyścigach dronów, zabytkowe samochody, militaria, makiety kolejek, warsztaty dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji jakie będą czekały na pasjonatów i odwiedzających podczas 10. Kaliskich Dni Modelarza i Pasjonata w Hali Arena Kalisz.

- Pojawią się modele kartonowe i plastikowe nawiązujące tym razem do 100-lecia odzyskania niepodległości. Będzie tradycyjnie makieta kolejki, kolekcje zbiorów od samochodów po cukierki z całego świata. Pojawią się fajki, zegarki oraz wystawa starych komputerów, która cieszyła się sporym zainteresowaniem w poprzedniej edycji – mówiła Marta Sobol, Wielkopolski Klaster Lotniczy. - Na wystawie zewnętrznej zobaczymy auta Klubu Małego Fiata, wystawę aut strażackich z pokazem cięcia samochodów oraz wystawę sprzętu wojskowego. Udało nam się zaprosić Stowarzyszenie Bellona, które zaprezentuje prawdziwe działo wojskowe.

W tym roku impreza będzie obfitowała w warsztaty dla najmłodszych od budowania z klocków lego po robotykę i programowanie. Ciekawostką będą drukarki 3D. Zajęcia będą prowadzone w ramach kampanii promującej kształcenie techniczne i zawodowe w Kaliszu.

Pierwszy raz podczas Kaliskich Dni Modelarza zawita pasjonat starych urządzeń z lat 50/60 jakimi są radia.

Sporą atrakcją zarówno dla dorosłych jak i dzieci będzie Puchar Polski w wyścigu dronów. - Będzie to jedna z eliminacji do Pucharu Polski, która jest ostatnią i będzie rozstrzygnięciem tych zmagań. Mamy rekord jeżeli chodzi o zgłoszenia pilotów, bo do tej pory było maksymalnie 40 zawodników, a w Kaliszu wystartuje 60 – mówi Łukasz Pęchorzewski, z grupy Roto Invaders. - Mamy okulary, które zakładamy i widzimy przez nie obraz z kamery zamocowanej na dronie. Wydaje nam się jakbyśmy lecieli na tej maszynie. Same drony latają po 160 km/h, ale są tacy zawodnicy, którzy latają nimi 200 km/h. Prędkość jest olbrzymia, dlatego będą mocno oświetlone, by można je było zobaczyć. Będzie przygotowana również strefa kibica.

Zawody odbędą się na boisku przy hali Arena, które zostanie odpowiednio zabezpieczone, by kibice mogli z bliska przyglądać się rywalizacji. Kalisz reprezentować będzie grupa Roto Invaders.

Zobaczcie ich wyczyny

Kalisz ma bogate tradycje modelarskie. Od lat 60-tych ubiegłego wieku działały w naszym mieście modelarnie lotnicze i szkutnicze Ligi Obrony Kraju i przy spółdzielniach mieszkaniowych. W końcu lat 90-tych powstał przy ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury klub modelarski „Miniaturka” zrzeszający miłośników plastikowego modelarstwa redukcyjnego. Działało również wielu modelarzy niezrzeszonych. Kaliscy modelarze byli i są aktualnie laureatami wielu konkursów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Zdobyli wiele prestiżowych nagród z tytułem Mistrza Polski włącznie.

Zapraszamy już 22 września od godziny 11:00 do 19:00 i 23 września od 10:00 do 18:00. Wstęp wolny!

Zobacz także
Thumb sw
Dwa dni, dwa brązy
Thumb tolkien
Biografia twórcy Hobbita i Władcy Pierścieni w K...
Thumb article dsc 0743
El Capitano Zostaje w Kaliszu
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logoprzedszkola
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb 92d2e5e3 cd7c 42f2 b964 1ab8ceac5055
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
więcej»