12 września rozpoczął się konkurs „VIVA CALISIA”, który ma na celu promocję młodych artystów oraz Kalisza. Konkurs Viva Calisia ma przyczynić się do profesjonalnego rozwoju warsztatu wokalnego oraz przynieść młodym muzykom szansę na otwarcie kariery zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Article dsc 1683
fot. Arek Szymański

Głównym organizatorem I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego jest Fundacja Ewy Iżykowskiej „ARTE EVA”.

Skład jury:

  • Marek M. Gasztecki –Bas, „PR –Management Artist Communication” Berlin
  • prof. Chengzhu Li –Wenzhou University of China
  • Andrzej Szwed –Agencja Szwed -Art
  • prof. Ewa Iżykowska -UMFC, Warszawa
  • prof. Adam Klocek –Dyrektor Filharmonii Kaliskiej
  • Natalia Mitrofanowna  Samohodkina –Z-ca Dyrektora Generalnego Opery w Rostowie n/Donem, Rosja

- Konkurs Viva Calisia ma przynieść młodym muzykom szansę na otwarcie kariery, na początek drogi zawodowej – na budowanie dalszego profesjonalnego rozwoju w Polsce i na świecie – podaje dyrektor konkursu prof. Ewa Iżykowska Lipińska – Konkurs ma na celu promocję młodych artystów, ale i promocję tego niezwykłego miasta jakim jest Kalisz. Chcemy aby to najstarsze w Polsce miasto, ze swoją niezwykle bogatą historią – również kulturalną, a w tym muzyczną, zaczęło tętnić życiem artystycznym, a ludzie z całego świata, zakochali się w nim i chcieli w nim przebywać, pracować, odnajdywać spokój, ale i natchnienie – dodaje.

Adresatami Konkursu są śpiewacy operowi do 36 roku życia.
W I Międzynarodowym Konkursie wokalnym VIVA CALISIA weźmie udział 31 uczestników reprezentujących osiem krajów: Polskę, Białoruś, Ukrainę, Rosję, Armenię, Turcję, Indie i Meksyk. Większość uczestników to artyści, którzy ukończyli już studia wokalne – niektórzy także podyplomowe lub doktorskie, zatem, największą grupę stanowią osoby w wieku ok. 30 lat. Najmłodszy uczestnik ma 22 lata – jest to uczestnik z zagranicy.

Zobacz także
Thumb targi slubne kristoff 2019
IV Targi Ślubne w Hotelu Kristoff – 10.03.2019r....
Thumb czo%c5%82o
Studniówka IV LO i VII LO SMS w Kaliszu [Dużo zd...
Thumb pit foto
Nowa usługa w rozliczeniu podatku „Twój e-PIT”

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
więcej»
Bico australia 20131216 146n120