Dwa miejsca na podium

2019-05-14 13:00:00 UJKS "Szturwał" Kalisz

Bardzo dobry występ odnotowali zawodnicy kaliskiego Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego „ Szturwał”, którzy w dniach 9-12 maja wystartowali w ogólnopolskich regatach windsurfingowych.

Na wodach w Krynicy Morskiej rozegrany został Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego we wszystkich klasach żeglarskich.

Dla podopiecznych Moniki Niewiadomskiej i Marty Jackowskiej były to pierwsze regaty w nowym sezonie. Po zimowej przerwie i zgrupowaniu na ciepłych wodach przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta startujące w klasie Techno 4.0 do 12. roku życia. Bezkonkurencyjna była Maria Rudowicz, która zajęła 1. miejsce, a jej klubowa koleżanka Gabrysia Rudyk była 2.

W starszej klasie Techno 5,8 do 13. roku życia Jan Siepracki zakończył regaty na 7. miejscu a Krystian Jesion był 10. Wiktoria Wojciechowska w kategorii dziewcząt do 13. roku życia zajęła 5. miejsce.

Przed kaliskimi zawodnikami intensywne miesiące treningów, zgrupowań oraz konsultacji startowych. Najbliższy sprawdzian formy odbędzie się podczas International Windsurfing Regatta, w dniach 31 maja – 2 czerwca na akwenie Szałe koło Kalisza.