Kaliscy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze z całej Wielkopolski przeprowadzili trzydniowe działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli “NURD”. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych oraz przyglądali się bacznie zachowaniom kierowców wobec pieszych. W trakcie działań ujawniono ponad 200 wykroczeń popełnionych zarówno przez kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Article article article 315 237714

W dniach od 6 do 8 marca br. na terenie całej Wielkopolski przeprowadzono działania pod nazwą „NURD – Zero Tolerancji”, które miały na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń oraz poprawę świadomości kierowców i pieszych, dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Podczas trzydniowych działań kaliscy policjanci ujawnili 214 przypadków popełnienia wykroczeń przez pieszych i kierujących pojazdami. W przypadku pieszych najwięcej z nich dotyczyło przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, lub w nieprawidłowy sposób. Odnotowano również przypadki przekraczania prędkości jazdy w obrębie przejść dla pieszych przez kierujących pojazdami.

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zagrożenie bezpieczeństwa pieszych na drodze jest ich widoczność dla kierujących pojazdami. Dlatego pamiętajmy, że podczas mgły, opadów deszczu lub śniegu, nasza widoczność jest bardzo ograniczona. W trosce o nasze życie i zdrowie nie zapominajmy o elementach odblaskowych, które w dużej mierze pozwolą nam uchronić się przed niebezpieczeństwem. Bądźmy widoczni na drodze, szanujmy swoje życie i zdrowie!

Zobacz także
Thumb article img 0306
Mniej godzin religii w szkołach? Inicjatywa nale...
Thumb teatr
Kaliskie fontanny znów ożyły!
Thumb 1.1  5
Posprzątali park w Opatówku, teraz czas na Szałe

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    I tak sie biznes kręci PiS daje kase a Policja daje mandaty. Kóko graniaste tylko w Polsce:)))

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    A co z dzisiejszym włamaniem do sklepu na Łódzkiej Lewiatana już są złodzieje czy nadal grasują po Kaliszu, a i pamiętajcie że w czasie akcji mieliście dwa sukcesy na Złotej i Targowej potracenia bo chyba akcja to nie karanie i mandaty ale szczególne czuwanie nad bezpieczeństwem pieszych.

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    nie przestrzeganie przepisów oraz totalna olewka ich własnie ,dotyczących ruchu drogowego,pieszego,kultury jazdy ,a także brak logicznego myślenia przez uczestników tej karuzeli jest w Polsce sportem narodowym.nic i nikt nie jest w stanie nauczyć kierowców takiej prostej niby rzeczy jak jazdy z ograniczoną prędkością,tu jesteśmy mistrzami Europy.ten temat to już nudna i tragiczna refleksja,iż Polacy nie chcą jeżdzić wg przepisów,bo przypominałoby to te narody bardziej cywilizowane z Europy Zachodniej a na to nie możemy sobie jeszcze pozwolić.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
więcej»
Bico australia 20131216 146n120