11 maja swoje święto obchodzą bibliotekarze. Wydarzeniu towarzyszy również rocznica odsłonięcia Pomnika Książki w Kaliszu.

Article dsc 4255
fot. Błażej Krawczyk

W obchodach 11 maja udział wzięli przedstawiciele, pracownicy, a także przyjaciele i darczyńcy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Ponadto na uroczystości zawitali prezydent miasta Kalisza Grzegorz Sapiński i wiceprezydent Tomasz Rogoziński.

Uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Adama Asnyka, patrona MBP a następnie pod Pomnikiem Książki. Na końcu odbyło się otwarcie pierwszego regału z książkami uwolnionymi pod chmurką na pl. św. Józefa. Każdy chętny będzie mógł zabrać książkę, przeczytać i przekazać dalej a także uzupełniać półki swoimi pozycjami. Chwilę po otwarciu drzwiczek inwestycji, pojawił się już pierwszy chętny czytelnik.

Zobacz także
Thumb korczak   korczak park 1
Czy już wiesz, że kaliszanie wprowadzają się na ...
Thumb czo%c5%82o
Radosław Sikorski spotkał się z mieszkańcami Kal...
Thumb dzisnpatronasp16 2018 12 14 7
Dzień Patrona w szesnastce

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120