Kolejny już raz w Gołuchowie w Ośrodku Kultury Leśnej odbył się Dzień Ziemi. Spotkanie młodych ludzi, entuzjastów ekologii, miłośników przyrody i tych wszystkich, którym leży na sercu los naszej planety. Organizatorem tej, na stałe wpisanej już w krajobraz gołuchowskiego parku, imprezy jest – Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz III LO im. M. Kopernika w Kaliszu.

Article z  53 of 70
fot. IIILO/G. Wieczorek

W tym roku Dzień Ziemi połączono z Dniami Lasu. Uczestnicy imprezy, czyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu pleszewskiego i miasta Kalisza oraz dzieci z przedszkoli powiatu pleszewskiego – tego dnia mieli okazję brać udział w licznych, ciekawych atrakcjach. Prezentacje, zajęcia warsztatowe, konkursy, gry terenowe to doskonała możliwość do angażowania w świadome uczestnictwo w inicjatywach ekologicznych.

- Celem przedsięwzięcia jest promowanie idei ekologicznego życia i ochrony przyrody. Łączenie i integrowanie dzieci i młodzieży z różnych poziomów edukacyjnych wokół współczesnej ekologii – mówi dr Grzegorz Wieczorek, biolog, wicedyrektor III LO, od lat inicjator imprezy w Gołuchowie – Obchody Dnia Ziemi koncentrują się na tematyce ochrony miejsc przyrodniczo cennych jako elementu dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, Polski i Europy – dodaje G. Wieczorek.

Istotnie, młodzi ludzie i w tym roku aktywnie uczestniczyli i korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji, m. in. rajdu ekologicznego, czy testu o bioróżnorodności. Najaktywniejsi ekologicznie otrzymali wspaniałe nagrody. W tym roku byli to uczniowie SP nr 3 w Kaliszu oraz Zespołu Szkół w Kościelnej Wsi. Raz jeszcze potwierdza się zasada, że w świadomych zagrożeń dla naszej planety, chętnych by ją chronić – młodych ludziach – tkwi nadzieja dla Ziemi. Tym bardziej podkreśla to ważność gołuchowskich ekologicznych spotkań.

Zobacz także
Thumb polsailingdayaaaaaa
PolSailing 2019 - dowiedz się więcej o żeglarstwie
Thumb article 52508017 1736406356504543 9138836914281906176 na
29-letnia kaliszanka odnaleziona
Thumb article przechwytywanie2222
Miasto coraz bliżej 50 proc. dofinansowania na l...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb logo
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb es logo
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»