Tradycyjnie już w przygotowania do Wigilii na kaliskim rynku postanowili włączyć się kaliscy dziennikarze. Z inicjatywy Danuty Synkiewicz z Radia Poznań w Cafe.Calisia.pl odbyło się świąteczne pieczenie pierników! Pieniądze ze sprzedaży pomogą piątce podopiecznych fundacji Bread of Life w Kaliszu.

Article img 9995
fot. redakcja Calisia.pl

W akcji pieczenia pierników wzięli udział przedstawiciele kilku redakcji i tak oprócz kreatorki przedsięwzięcia – Danusi Synkiewicz (Radio Poznań), przyłączyli się Agnieszka Walczak (Faktykaliskiep.pl oraz Magazyn Miejski), Sylwia Kwiatkowska (Radio Centrum), Katarzyna Krzywda (Życie Kalisza), Elżbieta Magnuszewska, Marcin Woźniak (Calisia.pl), oraz autorka przepisu Barbara Źródlewska – Olejnik (Radio Eska).

We wtorek dziennikarska ekipa spotkała się w Cafe.Calisia.pl i upiekła ponad 150 pierników w kształcie aniołów.

Pierniczkowe aniołki będą sprzedawane w sobotę – 16 grudnia – podczas Wigilii na kaliskim rynku. Wypieki będzie można kupić u Dziewczynki z zapałkami i Aniołków, krążących po płycie Głównego Rynku. Szukajcie również na stoisku Cafe.Calisia.pl!

Dziennikarze przygotowali również wyjątkowe piernikowe serce, z podpisem każdej redakcji biorącej udział w pieczeniu, które zostanie wylicytowane podczas Wigilii na kaliskim rynku. To wyjątkowa okazja, aby wesprzeć podopiecznych fundacji, a przy okazji mieć wszystkie redakcje w ręce! ;)

Pieniądze zebrane podczas Wigilii na kaliskim rynku zostaną przeznaczone na leczenie, leki oraz rehabilitacje dla podopiecznych Fundacji Bread of Life. Są to: dwie Julki, Eliasz, Maja i Lena.

Pierwsza Julka cierpi na niedowład, który powoduje ograniczenie zakresu ruchów.Julka ma problem z chodzeniem i odczuwa duży ból. Nie jest sprawna, nie może normalnie bawić się i potrzebuje operacji oraz stałej rehabilitacji by mogła normalnie funkcjonować na co dzień.

Lenka od urodzenia zmaga się z chorobą jaką jest SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Zabiera ona wszystkie mięśnie za poruszanie, jak i te, dzięki którym oddycha. W wyniku postępu choroby, oddech sprawia coraz większy wysiłek aż dochodzi do niewydolności oddechowej. Zanika odruch kaszlu i zdolność przełykania, dlatego najmniejsze zakrztuszenie może być tragiczne w skutkach.

Maja ma ciężką wadę serca – całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych. Majka wymaga stałej rehabilitacji – jest dzieckiem wiotkim. Ponad to wszystkie wizyty pielęgniarek, rehabilitantów i logopedy muszą odbywać się w domu ze względu na całkowity brak odporności a polski system NFZ chyba nie przewidział takiej sytuacji.Większość wizyt odbywa się więc prywatnie.

Druga Julia urodziła się w 2007 roku i przeszła operację plastycznego zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej i wszczepiania zastawki komorowo-otrzewnej. Julia przeszła już wiele operacji i zabiegów by poprawić swoją samodzielność. Na co dzień Julia porusza się na aktywnym wózku inwalidzkim, chodzi do trzeciej klasy szkoły podstawowej w Opatówku w miarę dobrze sobie radzi. Chce być bardzo samodzielna rozwija swoją pasje którą jest pływanie. Potrzebuje specjalistycznego wózka, który usprawni jej poruszanie.

Więcej informacji o podopiecznych na stronie: www.zostananiolem.pl/

Zobacz także
Thumb img 8311
Kalisz uczcił 98. rocznicę "Cudu Nad Wisłą" [zdj...
Thumb 39119402 846878845505529 3327464825256148992 n
Doszczętnie spłonął pustostan na ul. Braci Niemo...
Thumb 315 223502
Spotkanie z dzielnicowym
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
więcej»
Bico australia 20131216 146n120