Cóż może być lepszego, od dobrej książki, którą dostajemy całkiem za darmo? A potem puszczamy ją dalej, dla innych. Właśnie dzisiaj, 12 czerwca, obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek.

Article dscf1078
fot. Marcin Galant

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza kaliszan do włączenia się w ogólnoświatową akcję bookcrossingu, którego głównym celem jest promowanie czytelnictwa poprzez nieodpłatne przekazywanie książek innym osobom, zostawianie ich w miejscach publicznych oraz w specjalnie do tego oznaczonych. Pamiętajmy że bookcrossing to nie tylko zabieranie książek, ale też dzielenie się nimi. Jeżeli ktoś ma w swoich zbiorach książki, które przeczytał i chciałby przekazać je innym, zachęcamy do przynoszenia ich do punktów z uwolnionymi książkami. Znajdują się one we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej, która jest koordynatorem akcji bookcrossingu w Kaliszu.

Idea uwolnionych książek, które czytamy, a potem oddajemy następnym, przyjęła się w Kaliszu. Przypominamy, że miesiąc temu przy placu Jana Pawła II stanął specjalny regał z uwolnionymi książkami, które znalazły chętnych już w pierwszych minutach po jego otwarciu. Do dzisiaj bibliotekarze systematycznie uzupełniają półki. Zachęcamy także do przynoszenia własnych książek do tej plenerowej biblioteczki.

Miejska Biblioteka Publiczna promuje czytelnictwo w naszym mieście. Zachęcamy do dzielenia się wymieniajmy się książkami z innymi kaliszanami! Warto też kształtować nawyk czytania wśród najmłodszych. Jeżeli ktoś posiada książeczki, które już dawno przeczytały jego dzieci, zachęcamy do podzielenia się nimi z innymi małymi czytelnikami.
Kaliscy bibliotekarze chętnie przyjmują książki i jeżeli posiadają już taką w swoich zbiorach, nadają jej nowe życie poprzez włączenie do akcji bookcrossingu, na co wskazuje specjalna pieczątka.

Wiele tysięcy książek dzięki wsparciu czytelników kaliskiej biblioteki już wyruszyło w podróż do nowych czytelników. Dziękujemy i zachęcamy następnych do udziału w akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i dorosłych.

Zobacz także
Thumb article zrzut ekranu 2018 10 15 o 15.59.03
Świat w Kawałkach z Dental Care - niecodzienne s...
Thumb ksieza
O martyrologii duchowieństwa polskiego w klubie ...
Thumb large 2 768x514
19 listopada - zmiana organizacji ruchu na Łódzkiej

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
więcej»
Bico australia 20131216 146n120