W najbliższą sobotę 30 marca Niepubliczna Szkoła Podstawowa oraz Liceum Edukator zapraszają na Drzwi Otwarte do swojej nowej siedziby przy Al.Wojska Polskiego 29 (w sąsiedztwie Big Star). Jeśli ktoś z Panstwa myśli o podałniu swego dziecka do szkoły niepublicznej – polecamy przekonać się podczas spotkania na żywo z kadrą zarządzającą Szkoła, Dyrekcją oraz nauczycielami. Ilość miejsc ograniczona, gdyż w klasie może być maksymalnei 20 osób!

Article dsc03671

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Edukator w Kaliszu przeprowadziła się do nowoczesnego budynku przy Alei Wojska Polskiego 29. Ma do dyspozycji ponad 500 m2, 8 sal lekcyjnych i sprzęt multimedialny. Oferuje wiele zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży od I do VIII klasy. 1 marca odbyło się oficjalne otwarcie placówki, której remont kosztował ponad 300 tysięcy złotych. Od nowego roku szkolnego “Edukator” planuje otworzyć także Liceum.

To krok milowy i ważny moment dla nauczycieli, uczniów i rozwoju szkoły Edukator. Placówka od 14 lat działała przy ul. Adama Mickiewicza w Kaliszu w pomieszczeniach w budynku Szkoły Podstawowej nr 14. Teraz Edukator jest już “na swoim”! Szkoła przeprowadziła się do budynku przy Alei Wojska Polskiego 29, gdzie komercyjnie wynajmuje pomieszczenia, które dostosowała do wymogów edukacyjnych na własny koszt.

W związku z wprowadzeniem zmian w ustawie oświatowej, oznaczających likwidację gimnazjów, od wielu lat prowadziliśmy rozmowy z władzami miasta w celu pozyskania nowej siedziby dla „Edukatora”, które ostatecznie nie zakończyły się powodzeniem, a w budynku Szkoły Podstawowej nr 14, który wynajmował od 2004 roku, zabrakło dla nas miejsca- mówił prezes Zarządu Edukatora Zbigniew Czelusta.

W obliczu braku odpowiedniej postawy władz oświatowych w Kaliszu, zostaliśmy zmuszeni do podjęcia samodzielnych działań, w tym przede wszystkim wynajęcia i adaptacji lokalu, który mógłby pełnić funkcję siedziby szkoły i pozwolił nam na najwyższym poziomie kształcić kolejne pokolenia uczniów. Znaleźliśmy odpowiedni budynek mieszczący się przy Al. Wojska Polskiego 29 w Kaliszu i z początkiem II semestru rozpoczęliśmy pracę w nowym miejscu- mówił Zbigniew Czelusta.

Aby budynek spełniał bardzo restrykcyjne wymagania związane z działalnością edukacyjną, dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa uczniów, konieczne były poważne nakłady środków finansowych. W dużym stopniu, dzięki kilkuletniej racjonalnej polityce finansowej szkoły, byliśmy w stanie pokryć podstawowe koszty adaptacji i wyposażenia.

Szkołą zajmuje drugie piętro budynku, na którym ma do dyspozycji 500 m2 i 8 sal lekcyjnych. Klasy wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny, laptopy i niezbędne pomoce dydaktyczne. Jest to z pewnością jedna z najnowocześniejszych placówek w Kaliszu. Wszystkie pomieszczenia zostały wyremontowane i przystosowane do potrzeb uczniów. Zarząd Edukatora zmodernizował je z własnego budżetu. Koszt inwestycji to ponad 300 tys. zł.

Obecnie w Edukatorze uczy się ponad 100 uczniów. Jedna klasa liczy od 15 do 20 uczniów. Czesne wynosi 450 – 490 zł i obejmuje nie tylko edukację, ale także wszelkie zajęcia dodatkowe. Obecnie szkoła prowadzi nabór do wszystkich klas szkoły podstawowej. Organem prowadzącym Szkołę jest Kaliskie Stowarzyszenie Oświatowe “Edukator”, składające się z rodziców i nauczycieli.

Myśląc o rozwoju naszej placówki, chcielibyśmy stać się także prekursorem wprowadzania najnowocześniejszych metod i technik nauczania. Już dzisiaj obserwujemy tendencje na rynku, zdobywając wiedzę i umiejętności, które pozwolą nam przenieść naszych uczniów do świata wirtualnej nauki. Nowoczesne technologie, takie jak: kostki iMo LEARN, okulary VR czy programowanie, to przyszłość, która prowadzi do efektywnego zdobywania wiedzy. – dodaje dyrektor Edukatora Małgorzata Górska.

Wciąż poszukując nowych ścieżek rozwoju, pragnęlibyśmy zrobić kolejny krok i od 1 września br. otworzyć Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące. Formalnie jesteśmy przygotowani do prowadzenia Liceum, jednak warunkiem koniecznym jest odpowiednia baza lokalowa, której niestety – mimo starań – nie udało nam się pozyskać. Liczymy na przychylność nowych władz miasta, tym bardziej, że w nadchodzącym roku szkolnym, kiedy to w klasie pierwszej spotkają się dwa roczniki, poszerzenie oferty edukacyjnej powinno być dla miasta bardzo korzystne. Niepubliczna szkoła, na poziomie licealnym, może wprowadzić nową jakość na lokalnym rynku oświatowym i zapewnić uczniom wysoką jakość nauczanie oraz możliwość rozwijania indywidualnych talentów.

Zarząd Edukatora zapewnia, że otwierając szkołę w nowej siedzibie, Kalisz będzie miał kolejne powody do dumy.

Oficjalne otwarcie nowej siedziby przy Alei Wojska Polskiego miało miejsce w piątek 1 marca br. Gościli na nim przedstawiciele władz miasta – wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, Kuratorium Oświaty, Sanepidu, dyrektor założyciel Edukatora – Jadwiga Bugajna, dyrektorzy z zaprzyjaźnionych szkół jak m. in. Izabela Kotkowska i Dagmara Zimoch, przedstawiciele rodziców, nauczycieli placówki oraz prasy.

30 marca w godzinach 10 – 12 odbędą się Drzwi Otwarte w Edukatorze, na które Zarząd i Nauczyciele serdecznie zapraszają!.

Zapraszamy na spacer po nowej szkole.

Al. Wojska Polskiego 29 A.
tel. kom. 733 43 15 51
tel. 62 753 65 93
www.edukator-kalisz.pl
https://www.facebook.com/Edukator-Kalisz
Zobacz także
Thumb received 271229807165416
Kolizja na ul. Górnośląskiej
Thumb zaproszenie  2
Rysunki i prace teatralne Lidii Wilk
Thumb 11056887 917293391670950 3376088082981455451 o
Nowy sezon rowerowy z D5! Serwis, pasja i przygoda

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb 39400681 2076890515677692 4664888534237184000 n
Msm icon 30
Marysieńka
więcej»