Emocjonująca walka w Hali Arena. Tym razem punkty zgarnęło Wybrzeże Gdańsk [zdjęcia]

2018-10-07 16:40:00 BK

Kilka błędów i niecelnych rzutów kaliskich ręcznych spowodowały, że zespół Energa Wybrzeże Gdańsk zdobył sporą przewagę w drugiej części spotkania. Gospodarzom udało się jednak pozbierać i szybko odrabiali straty – to jednak za mało i wygrali goście. Wynik spotkania to 31:29.

Pierwsza część spotkania była wyrównana i zespoły zdobywały punkt za punkt. Pierwsza połowa zakończyła się punktowym prowadzeniem Energi MKS Kalisz 13:12. Niestety nie obyło się bez niesportowych zagrań a między zawodnikami iskrzyło. Efektem tego była niebieska kartka dla Michała Czerwińskiego. Druga połowa należała do drużyny gości, którzy zdobyli sporą przewagę. W 50. minucie meczu prowadzili nawet 8 punktami. To wszystko za sprawą pomyłek i niecelnych rzutów kaliskich zawodników. MKS Kalisz zaczął odrabiać straty, jednak do zwycięstwa trochę zabrakło.