Energa MKS Kalisz w ćwierćfinale Pucharu Polski!

2019-01-23 09:58:00 red

Szczypiorniści Energi MKS Kalisz pokonali pewnie w Piotrkowie Trybunalskim miejscowego Piotrkowianina 26:33 (11:18) i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W kolejnej rundzie przeciwnikiem będzie kaliskiej drużyny będzie zajmujący aktualnie drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi zespół NMC Górnik Zabrze.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Drużyna Energi MKS Kalisz pod wodzą Patrika Liljestranda złapała drugi oddech. Po nieciekawej pierwszej połowie sezonu wydaje się że kaliszanie wracają na odpowiednie tory. Po zwycięstwie w 1/16 finału Pucharu Polski z MMTS-em Kwidzyn po rzutach karnych przyszedł czas na potyczkę w Piotrkowie Trybunalskim.

Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego to „objawienie” pierwszej fazy PGNiG Superligi. Aktualnie zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów – 7 zwycięstwami i taką samą liczbą porażek. Jednaj statystyki nie oddają formy przeciwników z końcówki części sezonu. W ostatnich czterech meczach przed przerwą zimową pokonali brązowego medalistę z ubiegłego sezonu Azoty Puławy, naszą drużynę, Stal Mielec i Chrobrego Głogów.

25 listopada obie drużyny spotkały się w Kaliszu w ramach 12. kolejki PGNiG Superligi. Szczypiorniści Energi MKS Kalisz ulegli we własnej hali 24:29 (12:14) Nasi szczypiorniści dobrze weszli w mecz prowadząc po 18 minutach 8:5, jednak po czasie wziętym przez trenera gości stracili cztery bramki. Od tamtego momentu przyjezdni nie dali sobie odebrać prowadzenia ostatecznie wygrywając pięcioma bramkami.

Jednak mecz 1/8 finału Pucharu Polski to zupełnie inny obraz kaliskiej drużyny. Od samego początku narzucili swój styl gry. Znakomicie w bramce pokazał się Artsem Padasinau, a na parkiecie rządził skuteczny Kamil Adamski. Po pierwszej połowie kaliszanie prowadzili 11:18. Druga połowa była bardziej wyrównana jednak Energa MKS Kalisz kontrolowała wynik i nie dała złudzeń gospodarzom spotkania. Ostatecznie po 60 minutach widniał wynik 26:33 (11:18).

Piotrkowianin: Procho, Pyrka – Mróz 2, Jakubowski 2, Urbański 2, Woynowski 3, Iskra 3, Szopa 2, Kaźmierczak 3, Swat 3/2, Nastaj 2, Pożarek 1, Mastalerz 3, Sobut, Pacześny.
Kary: 2 min. (Andreou – 2 min.).

Energa MKS: Padasinau, Zakreta – Kwiatkowski, Bożek 1, Paweł Adamczak 2, Drej 4/2, Klopsteg 2, Misiejuk 1, Piotr Adamczak, Szpera 4, Pilitowski 3, Kniazeu 2, Krytski 3, Wojdak 3, Czerwiński, Adamski 8.
Kary: 8 min (Bożek – 4 min., Misiejuk i Wojdak – po 2 min.).

Kolejnym rywalem w 1/4 finału Pucharu Polski będzie rewelacyjny w pierwszej cześć sezonu zespół NMC Górnika Zabrze. Tomczak, Daćko, Czuwara czy Kornecki będą próbowali pokrzyżować plany Energi MKS Kalisz na dotarcie do półfinału. Szykuje się ciekawe spotkanie, w którym na pewno nie zabraknie emocji.

Mecz odbędzie 26 stycznia o godz. 18.00 w Hali Arena.

Terminarz rozgrywek 1/4 finału PGNiG Pucharu Polski mężczyzn w sezonie 2018/2019

Energa Wybrzeże Gdańsk – Azoty-Puławy (26.01)
Energa MKS Kalisz – NMC Górnik Zabrze (26.01)