Energa MKS wygrywa z Chrobrym w Arenie! [Dużo zdjęć]

2019-02-17 16:05:00 red

To był mecz wzlotów i upadków, zaciętych akcji i wielkich emocji do samego końca. Podopieczni trenera Patrika Liljestranda pokonali w Hali Arena Chrobrego Głogów 26:24 (13:12). Kaliscy szczypiorniści po nieudanej pierwszej części sezonu kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa zbliżając się do strefy play-off. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z niedzielnego meczu.

Kaliszanie rozpoczęli niedzielny mecz z Chrobrym bardzo dobrze, dogodne sytuacje Chrobrego bronił będący ostatnio w znakomitej formie Łukasz Zakreta. Jednak przy stanie 11:7 kaliszanie w ciągu 3 minut stracili 4 bramki i na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy widniał wynik 11:11. Ostatecznie wyniki pierwszej części spotkania 13:12 po fantastycznym odbiorze ustalił Marek Szpera.

Kaliszanie weszli dobrze w drugą część zmagań rzucając szybko dwie bramki. Jednak po chwili znów przyszedł kryzys – od stanu 17:14 w ciągu 5 minut goście rzucili 5 bramek z rzędu nie tracąc ani jednej. Rozpędzających rywali wstrzymał bezbłędny w wykonywaniu rzutów karnych i najlepszy strzelec Energii MKS Michał Drej. Dwie bramki dorzucił Szpera i na tablicy wyników w 46 minucie gospodarze prowadzili 20:19 co zwiastowało zaciętą końcówkę. Przy stanie 23:23 w 56 minucie czerwoną kartkę otrzymał Michał Bartczak z Chrobrego. Osłabionych Głogowianom dwie bramki z karnego rzucił Drej. W ostatnich minutach karę 2 minut “zarobił” Artur Bożek, jednak bramka Adamskiego na 26:23 dała pewność zwycięstwa w tym meczu. Ostatnią bramkę ustalającą wynik rzucił Stanisław Makowiejew.

- Dla pełnej hali i takich kibiców warto grać – mówił po meczu najlepszy strzelec Energii MKS Kalisz Michał Drej – Cieszymy się, że zdobywamy punkty ale teraz każdy punkt jest ważny dlatego zwycięstwa u siebie czy na wyjeździe są tak samo ważne – dodaje.

- Cieszymy się z każdego zwycięstwa. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku. Teraz szykujemy się do następnego meczu – mówi Michał Bałwas.

Energa MKS Kalisz – Chrobry Głogów 26:24 (13:12)

Energa MKS Kalisz: Zakreta (11/34), Potocki – Drej 9, Szpera 5, Pilitowski 4, Kniaziew 3, Bałwas 3, Krytski 1, Adamski 1, Kwiatkowski, Bożek, Wojdak, Klopsteg
Karne: 7/7.
Kary: 6 min. (Kwiatkowski, Adamski, Bożek – po 2 min.).

Chrobry Głogów: Stachera (12/28), Kapela (0/10) – Klinger 6, Makowiejew 6, Krzysztofik 4, Biegaj 2, Sadowski 2, Babicz 2, Orpik 1, Wawrzyniak 1, Tylutki, Bartczak, Podobas, Czapla