W czwartek 31.08.2017r członkinie Help Animals zostały powiadomione przez mieszkańców Chojna w Gminie Szczytniki, że na terenie wsi chodzi strasznie wychudzony i okrutnie okaleczony kotek. Nie będziemy opisywać obrażeń. Zdjęcia mówią same za siebie. Kotek pozostaje pod opieką lekarza weterynarii.
- Składamy do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Nasuwają się bowiem przypuszczenia, że okaleczenia mógł świadomie dokonać człowiek. Czyn ten można zakwalifikować jako znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem za co sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – podają członkinie Help Animals
Za pomoc w ustaleniu sprawcy ewentualnie właściciela Stowarzyszenie Help Animals ufundowało nagrodę w wysokości 1000 zł. a nasi czytelnicy wpłacili na konto Stowarzyszenia dodatkowo 2125,11 zł celem podwyższenia nagrody za wskazanie sprawcy bądź też na leczenie Rudego.
Rudy przebywał cały czas w jednym z naszych domów tymczasowych. Był pod stałą opieką lekarza weterynarii. Niestety dopadł go wirus panleukopenii . Rudy odszedł od nas nagle. Nikt nie spodziewał się jego śmierci tym bardziej , że przeprowadzone zaledwie kilka dni wcześniej badania nie ujawniły procesu chorobowego. Lek.wet. J. Sośnicki na podstawie przeprowadzonej sekcji zwłok jednoznacznie stwierdził przyczynę śmierci. Śmierć Rudego na pewno nie była wynikiem przyciętych uszu ani powiek.
Pomimo śmierci biedaka Komenda Miejska Policji w Kaliszu prowadzi dochodzenie w sprawie okaleczeni kota i ewentualnego porzucenia go przez właściciela./ sygn.akt PR2Ds.745.2017

W dniu 29 listopada 2017r asesor Prokuratury Rejonowej w Kaliszu Kamila Jabłońska-Rosik wydała postanowienie o umorzeniu dochodzenia wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie czynu zabronionego na podstawie art.17par.1 pkt.1 kpk.

W uzasadnieniu czytamy między innymi : że w sprawie nie ustalono jednoznacznych przyczyn przeprowadzenia zabiegu u zwierzęcia ( tj. czy zabieg został wykonany w celu ratowania zdrowia zwierzęcia, korekty wzroku itp.) oraz nie udało się wykazać , że ingerencja człowieka miała na celu umyślne zranienie zwierzęcia( brak możliwości przypisania sprawcy zamiaru bezpośredniego, kierunkowego w tym zakresie.) Jednocześnie przeprowadzone czynności pozwoliły na ustalenie, że przedmiotowy zabieg został wykonany przez osoby posiadające chociażby elementarną wiedzę weterynaryjną. Dodatkowo zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie przyczynił się do ustalenia miejsca z którego kot przywędrował, nie zdołano też ustalić dotychczasowych opiekunów lub właścicieli zwierzęcia.
Zarząd Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy chcieli pomóc w rozwikłaniu tej sprawy i na ten cel przekazali kwotę 2125,11 zł.
W związku z tym , że nie można było wydatkować tej kwoty na nagrodę lub też leczenie zwierzęcia / zgon/ prosimy osoby, które dokonały już wpłat na nasze konto o kontakt celem zadysponowania przekazaną darowizną. W przypadku braku kontaktu z darczyńcą wpłaconą kwotę przeznaczymy na cele statutowe Stowarzyszenia.
Dane kontaktowe :
Email : sylwester.piechowiak@wp.pl
Tel. 53 00 65 206
Sylwester Piechowiak – prezes Stowarzyszenia

Article 21267808 1618824884815130 1173583155 o External article
Zobacz także
Thumb 764724.1
Kaliska aktorka z serialu "M jak Miłość", otrzym...
Thumb helios sport lm 201902 1920x1080px v02
Liga Mistrzów UEFA na wielkim ekranie! Sportowe ...
Thumb dsc09722a
Potrącenie rowerzysty na ul. Bankowej

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Zróbcie porządną dezynfekcję w tym domu tymczasowym i miejscach w których przebywał kociak, przebadajcie pozostałe koty w kierunku panleukopenii, nie przekazujcie przez min. 6 mies. tam innych kotów, chyba, że ten dom nastawi się tylko i wyłącznie na koty z / po panleukopenii, nie narażajcie na zachorowanie innych kociaków, zawsze róbcie wszystkie możliwe testy, co wcale nie gwarantuje jednak, że wszystkie biedaki przeżyją ale zdecydowanie zwiększy tę szansę.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
więcej»