W jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Kościuszki w Koźminku zaczął ulatniać się czad. Natychmiast została przeprowadzona ewakuacja mieszkańców kamienicy oraz pracowników Urzędu Gminy w Koźminku z sąsiadującego budynku.

Article 20180209 104928a
fot. st. kpt. Radosław Marek

Do groźnego zdarzenia doszło przed godziną 10:00 w Koźminku, w powiecie kaliskim. W jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Kościuszki dwie lokatorki zaczęły uskarżać się na zawroty głowy, uczucie nudności i osłabienia. Jak się okazało były to objawy zatrucia czadem. Przybyła na miejsce straż pożarna stwierdziła niebezpieczne stężenie gazu.

- Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego na miejsce zdarzenia. Obie panie zostały zabrane do szpitala na dalszą obserwację – mówi st. kpt. Radosław Marek z zespołu prasowego KM PSP Kalisz. - Strażacy wyposażeni w czujniki wielogazowe przeprowadzili pomiary na stężeniu tlenku węgla. Urządzenia wykazały zagrożenie i stężenie groźne dla zdrowia również w przylegającym do kamienicy budynku Urzędu Gminy – wyjaśnia.

Natychmiast została przeprowadzona ewakuacja mieszkańców kamienicy oraz 19 pracowników Urzędu Gminy w Koźminku. Po przewietrzeniu i sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń wszyscy powrócili na swoje stanowiska. Przyczyną zdarzenia mogła być wadliwa praca pieca centralnego ogrzewania w kamienicy.

W akcji wzięły udział 4 zastępy PSP, OSP z Koźminka oraz policja.

Zobacz także
Thumb 20180817 112014
Groźna kolizja na ul. Częstochowskiej. Jedna oso...
Thumb article img 0585
Dziś rusza święto koszykówki na Polach Marsowych...
Thumb zrzut ekranu 2018 08 09 o 21.01.36
Edukal - odpowiedź na potrzeby uczniów z autyzme...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
więcej»
Bico australia 20131216 146n120