Miejska biblioteka publiczna w Kaliszu, podobnie jak większość instytucji tego typu, przygotowała na okres ferii szereg atrakcji dla swoich najmłodszych czytelników. W pierwszym tygodniu w filii nr 5 z oddziałem dziecięcym na ul. Złotej przygotowano m.in. liczne zagadki, quizy czy warsztaty tworzenia zakładek do książek.

Article czo o
fot. DH,KŁ

W tym roku ferie z biblioteką kładą nacisk na warsztaty i zajęcia związane z książką w tle – warsztaty zakładek, tworzenie obrazków do wybranych lektur to tylko nieliczne z przygotowanych atrakcji. Mimo wszystko w ofercie nie zabrakło miejsca dla popularnych wśród dzieci zagadek, łamigłówek czy gier planszowych. Dodatkowo organizatorzy pozostają niezwykle elastyczni i na potrzeby konkretnych grup dostosowują program na bieżąco. Jak mówi Emilia Ratajczyk-Szczupak, opiekun zajęć z filii nr 5 – Mamy rozpisany harmonogram zajęć na cały dzień, ale również słuchamy potrzeb naszych podopiecznych. Na przykład dziś miały być zorganizowane przebieranki, ale dzieci chciały stworzyć własną książkę autorską, więc siedzimy wspólnie i tworzymy własne historie.

Zajęcia potrwają aż do ostatniego dnia ferii, a organizatorzy otrzymują każdego dnia nowe telefony od zainteresowanych zajęciami rodziców.

Podobne zajęcia odbywają się w filii nr 1 przy przy ul. Górnośląskiej 29 oraz filii nr 9 przy ul. Sarbinowskiej 1a.

Zobacz także
Thumb article policja jasna
Co będzie z budynkiem na ul. Jasnej po przeprowa...
Thumb article img 8370
Dożynki Gminne w niedzielę [program]
Thumb dsc 8164
Kiedy jedna piłka to za mało. Ruszył kaliski Str...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
więcej»
Bico australia 20131216 146n120