Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich 1918 – 1919 w dniach 8 i 9 czerwca uczestniczyli w niezwykłej uroczystości. Spośród kilkuset uczestniczących w programie “Szkoła z Klasą 2.0” szkół to właśnie ich placówka wyróżniła się nietuzinkowymi działaniami i pomysłami, więc razem z kilkunastoma innymi z całej Polski dostała zaproszenie na wielkie święto aktywnej edukacji.

Article czo%c5%82o

Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą to niepowtarzalna okazja do podzielenia się własnymi doświadczeniami, zainspirowania się pracą innych, a także, a może przede wszystkim, do pochwalenia się ciekawymi przedsięwzięciami, które podejmowano na różnych etapach programu. Szkolny zespół uczniowsko-nauczycielski przekrojowo omawiał wszystkie etapy programu Szkoła z Klasą 2.0 2017/2018. Pierwszego dnia opowiadali o tym, co działo się w szkole przez ostatni rok, jak się do działań przygotowywali, jak prowadzili ewaluację. Zaprezentowali plakat – fotoreportaż dokumentujący najważniejsze wydarzenia.

Eksperci docenili działania wolontariatu, podobały im się imprezy integrujące młodzież i środowisko.

Drugi dzień Festiwalu to dzień warsztatowy. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli okazję wziąć udział w szkoleniach i innych aktywnościach, nauczyć się czegoś nowego, a przy tym wszystkim dobrze bawić i miło spędzić czas. Uczennice z nauczycielkami zwiedzały Warszawę z przewodnikiem, wieczorem wędrowały uliczkami Starego Miasta, jadły lody, a kiedy zrobiło się ciemno, poszły nad Wisłę, by w Multimedialnym Parku Fontann obejrzeć spektakl „Książę Niedźwiedź". Piękna a zarazem wzruszająca historia o miłości przeplatała się ze spektakularnym tańcem fontann w rytm muzyki i barwnych laserów.

To niezwykłe wyróżnienie, jakim jest uczestnictwo w Festiwalu, jest zasługą wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły, którzy zorganizowali i przeprowadzili tyle wspaniałych przedsięwzięć. Mają się czym chwalić, bo naprawdę ciężko pracowali (a przy okazji świetnie się bawili).

Zobacz także
Thumb 315 223502
Spotkanie z dzielnicowym
Thumb img 7997
Rusza protest kierowców tirów. Przygotujmy się n...
Thumb czo%c5%82o
Satysfakcja połowiczna. KKS remisuje ze Starogar...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
więcej»
Bico australia 20131216 146n120