Zapraszamy w piątek, 9 lutego o godz. 19:00 na uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu na animację inspirowaną życiem i twórczością Jana Tarasina pt. “De-CODEr otwartych przestrzeni”. Wydarzenie towarzyszyć będzie otwarciu wystawy laureatów Międzynarodowego Konkursu na Eksperyment w Sztukach Wizualnych – “Próba 3”.

Article decoder baner  fina

Na konkurs “De-CODEr” wpłynęło 11 prac zgłoszonych przez 13 uczestników. Jury przyznało nagrodę główną Magdalenie Kasperczyk i Dawidowi Rysiowi. Ich animacja pt. “INTER” została nagrodzona z uwagi na uniwersalność przesłania i warstwę narracyjną, świadomość doboru języka artystycznego pozwalającą kreatywnie odnieść się do twórczości Jana Tarasina, nadto za swobodę w posługiwaniu się technologią rysunkową i cyfrową.

Jury przyznało również 2 wyróżnienia honorowe. Małgorzacie Wowczak za pracę „OTWARTE PRZESTRZENIE – za najciekawszą interpretację założeń twórczości Jana Tarasina oraz bezpretensjonalny i wysoki wyraz artystyczny animacji. Paulinie Koniuk-Fonżychowskiej za pracę „PRZEDMIOT-EMBRION” (animacja poklatkowa z wykorzystaniem plasteliny) – za oryginalność techniki i wysokie wartości estetyczne w interpretacji twórczości Jana Tarasina.

Partnerem konkursu jest Alior Bank – fundator nagrody. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie prof. Adama Myjaka.

Wszystkie nagrodzone prace zostaną podczas wernisażu zaprezentowane na elewacji budynku Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Przez 2 lata prace prezentowane będą na stronie internetowej Galerii: www.tarasin.pl

Konkurs odbył się w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia Galerii.

Zobacz także
Thumb ul. metalowc%c3%b3w
Mieszkańcy osiedli rozmawiali o zagospodarowaniu...
Thumb czo%c5%82o
Polsko-niemiecka wymiana doświadczeń penitencjar...
Thumb czo%c5%82o 2
Politycy „grają” zwierzętami ze schroniska? „Kie...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
więcej»
Bico australia 20131216 146n120