1 czerwca wystartował cykl koncertów Goplana Music Festival, będący efektem współpracy Filharmonii Kaliskiej i marki Goplana z portfolio firmy Colian. Do grudnia br. odbędzie się siedem wydarzeń popularyzujących filharmonię jako miejsce przyjazne rodzinom.

Article article p2250150 External article
fot. sk

- Rozpoczynamy nowy ważny rozdział w historii naszej Filharmonii, a mianowicie współpracę z firmą Colian. Powstaje nowe przedsięwzięcie – Festiwal Muzyczny “Goplana”, sponsorowany przez lokalną firmę Colian, którą prowadzi Jan Kolański. Chciałbym tu podkreślić rolę prezydenta Grzegorza Sapińskiego, który jest współautorem tego sukcesu, ponieważ uczestniczył czynnie w negocjacjach dotyczących rozpoczęcia tej współpracy. Liczymy, że jest to początek naszych długofalowych działań – powiedział dyrektor kaliskiej Filharmonii Adam Klocek, otwierając wczorajszą konferencję prasową.

Dzięki wsparciu nowego partnera, oferta Filharmonii jeszcze w tym roku wzbogaci się o 7 dodatkowych koncertów. Pierwszy zatytułowany “Gwiezdne wojny symfonicznie” miał miejsce w Dniu Dziecka, kiedy to orkiestra w pełnym składzie muzyków (70 osób!) zagrała największe przeboje z serii filmów “Gwiezdne wojny”, w oparciu o oryginalne partytury Johna Williamsa, z dodatkiem efektów specjalnych.

Kolejne wspólne projekty Filharmonii w ramach Festiwalu “Goplana” to:

25 czerwca 2016 r.
Plac Św. Stanisława w Kaliszu
OPEN AIR GALA (Galowy koncert operowo-operetkowy)

26 czerwca 2016 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Filharmonia po hejnale – koncert familijny z udziałem łódzkiej Sinfonietty

17 września 2016 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
LOMBARD SYMFONICZNIE (Inauguracja sezonu artystycznego 2016/2017)

28 października 2016 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
MIETEK SZCZEŚNIAK SYMFONICZNIE w repertuarze ks. Jana Twardowskiego

25 listopada 2016 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
ANDRZEJKI W FILHARMONII

16 grudnia 2016 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
KONCERT ŚWIĄTECZNY – LAUTARI SYMFONICZNIE

Jak zapowiedział dyrektor Klocek, wszystkie te koncerty mają przyciągnąć do Filharmonii rodziny z dziećmi, co ma podkreślić związki kultury i muzyki z rodzinnym spędzaniem czasu.

Grupa Colian od lat wspiera różne projekty sportowe i kulturalne oraz akcje charytatywne w Kaliszu i okolicach. Współpraca przy projektach z kaliską Filharmonią wydała się producentowi słodyczy dobrym pomysłem:

- Kiedy pojawiła się idea wspólnego festiwalu, uznaliśmy, że muzyka klasyczna i czekolada doskonale do siebie pasują, bo tak naprawdę zarówno muzyką klasyczną, jak i czekoladą trzeba się rozkoszować i powoli delektować. Tworzenie czekolady to sztuka, podobnie jest z tworzeniem muzyki, dlatego te tematy idealnie się ze sobą komponują, stąd pomysł na Goplana Music Festival i przyciągnięcie do Filharmonii rodzin z dziećmi – powiedziała Anna Grotowska, przedstawiciel spółki Colian.

Wg prezydenta Sapińskiego, współpraca Filharmonii z firmą Colian jest dobrym przykładem dla innych mecenasów kultury, którzy chcieliby wspierać różne przedsięwzięcia:

- Cieszymy się i mamy nadzieję, że to wszystko będzie się rozwijało i ta odpowiedzialność biznesu będzie się w ten sposób wyrażała, że ktoś kto świetnie działa na naszym terenie, podzieli się częścią swojego zysku z ogółem społeczeństwa, wspierając podobnie ciekawe projekty, czy instytucje kultury lub wydarzenia sportowe – powiedział prezydent Kalisza.

Podczas koncertów w ramach Festiwalu Muzycznego Goplana będą odbywały się akcje degustacyjne słodkich produktów “Goplany”.

Zobacz także
Thumb 62652834 2161899817240515 6679912113768497152 n
Justyna Łysiak nową libero MKS-u Kalisz
Thumb 52508017 1736406356504543 9138836914281906176 n
Rodzina i policja poszukują 29-letniej kaliszanki
Thumb wakcaje
Akcja „Lato 2019”

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Mowa ciała tej pani (mina, nogi) – mówi wszystko na temat stosunku i zaufania do pana Sapińskiego.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A przepraszam, w jakich godzinach będą te koncerty – przyjaznych dla rodzin z dziećmi? Open air gala raczej nie, inne regularne koncerty o 19.30 to trochę późna pora… Wyjątkiem będzie ten po hejnale.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Wielki żal, że Colian nie pozostawił w swoim portfolio marki Kaliszanka. Myślę, że była nie mniej popularna niż Goplana, czy Solidarność, które zostały utrzymane. Znakomicie by promowała nasze miasto w kraju oraz za granicą, chociażby dzięki takim wydarzeniom, które mogłaby firmować.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  rolą firmy Colian nie jest promocja Kalisza tylko zarabianie kasy
  To że Kolański łoży na kulturę w Kaliszu chwała mu za to tym bardziej że pieniędzy z tego nie będzie

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Ni i wyjaśniło się z Filharmonią.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Zapewne firma Colian będzie chciała coś w zamian. Ciekawe co i kiedy się o tym dowiemy.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Masakra
  poziom kultury w kaliszu
  z roku na rok
  upadek miasta
  czysta rozrywka a nie kultura

  eventy i rozrywka nie jest równe z kulturą

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  super pomysł.Brawa dla coliana

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  No prosze, jaki prezydent zadowolony! Tylko wstyd żeby takiemu Andrzejewskiemu ZA NIC płacić ogromną kase, a filharmonia musiała żebrać, instytucja, która naprawdę promóje nasze miasto!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Teraz wiemy skąd “Grześki” w kampanii wyborczej Sapińskiego, wszystko się zazębia i nie bierze się znikąd; i na dodatek ten kategoryczny nakaz zerwania umów z dotychczasowymi sponsorami . . . .

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Grzesiu sapinski zawsze jadal grzeski , to jego ulubiony przysmak i dlatego się mu garniturek nie dopina.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  słodki smak muzyki
  komercyjny smak

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Mam nadzieję że muzyka na wyższym poziomie niż produkty sponsora.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb 39400681 2076890515677692 4664888534237184000 n
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb raster  biale full czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
więcej»