Gorzka porażka w Szczecinie.

2017-08-29 14:23:00 Karina Zachara

Były chęci, była walka i idealne wręcz do zdobycia gola sytuacje. Zabrakło skuteczności, a rywal wykorzystał to bez skrupułów. Piłkarze KKS-u Kalisz przegrali w niedzielę wyjazdowe spotkanie z rezerwami Pogoni Szczecin 0:1. To pierwsza porażka „trójkolorowych” w nowym sezonie.

To był chyba najlepszy mecz KKS-u w obecnym sezonie. Na tle rywala, który także nie zaznał dotąd smaku porażki, kaliski team prezentował się zdecydowanie lepiej. Cóż z tego, skoro nie znalazło to odzwierciedlenia w wyniku. A okazji do potwierdzenia swojej wyższości nad przeciwnikiem mieli kaliszanie sporo. W pierwszej połowie przynajmniej trzy. Najlepszą, już w 9. minucie spotkania zmarnował Rafał Jankowski, który fatalnie spudłował po tym, jak niefortunnie piłkę tuż pod jego nogi wybił bramkarz gospodarzy. Później kolejno mylili się też m.in. Łukasz Żegleń i Robert Tunkiewicz.

Gracze Pogoni pierwszą groźną sytuację pod bramką strzeżoną przez Oskara Pogorzelca stworzyli dopiero w 52. minucie. To właśnie wtedy z 16. metra groźnie uderzył Mate Cincadze, ale kaliski bramkarz sparował piłkę na słupek. Mimo tego niebezpiecznie wyglądającego epizodu podopieczni Piotra Morawskiego nadal dyktowali warunki gry i wydawało się, że otwarcie wyniku i kolejne zdobycze bramkowe są tylko kwestią czasu. Idealna ku temu okazja nadarzyła się w 76. minucie. Za nieprzepisową interwencję w polu karnym, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jakub Kuzko. Przed szansą, na linii 11.metra, stanął faulowany chwilę wcześnie Rafał Jankowski. Tym razem jednak, nieomylny zazwyczaj w egzekwowaniu karnych kapitan KKS-u, przegrał pojedynek z 17-letnim Danielem Kusztanem. Na domiar złego Portowcy pokusili się o szybką i niestety skuteczną odpowiedź. Niespełna trzy minuty później, piłkę z rzutu wolnego zacentrował Mate Cincadze, niefortunnie musnął ją po drodze Christian Nnamani tak, że trafiła pod nogi Arona Stasiaka, a ten strzałem na dalszy słupek pokonał Oskara Pogorzelca. Owym golem młody napastnik Pogoni ustalił – jak się później okazało – wynik spotkania. W ten sposób piłkarze KKS-u, choć bez wątpienia na to nie zasłużyli, wrócili do domu bez punków, doznając zarazem pierwszej w tym sezonie porażki. I choć po 4. kolejce mieli szansę zająć fotel lidera tabeli, wskutek porażki spadli na szóste miejsce.