Pierwszego czerwca odbędzie się spore wydarzenie tanecznego świata. W tym dniu przypada trzydziestolecie zespołu tańca towarzyskiego Flick oraz 30 lecie pracy artystycznej Aurelii i Piotra Sieraszewskich.

Article 2

Z tej okazji w restauracji Margo odbędzie się uroczysty bal, na który przyjadą wychowankowie szkoły z całej Polski, ale i z zagranicy: z Izraela, Anglii i innych krajów. Łączy ich jedno – zakosztowali sztuki tańca pod okiem państwa Sieraszewskich. Wtedy mieli po kilkanaście lat. Dziś mają nawet po czterdzieści, ale sentyment do szkoły pozostał. Licznie odpowiedzieli na zaproszenia właścicieli szkoły. Organizatorzy spodziewają się około dwustu byłych uczestników kursów.

Sieraszewski Dance to firma rodzinna, która od 30 lat systematycznie zdobywa coraz to nowe nagrody na imprezach lokalnych, regionalnych a nawet międzynarodowych. Jeśli mieliście okazję być kiedyś w sali ćwiczeń Sieraszewski Dance przy ul. Górnośląskiej, uderzyła Was zapewne ciągnąca się przez całą długość sali półka z pucharami. „W domu się nie mieściły, więc daliśmy je tutaj” mówi skromnie Piotr Sieraszewski, założyciel szkoły. Gołym okiem widać, że dorobek jest imponujący.

Wśród swoich największych sukcesów, założyciel szkoły wymienia liczne zwycięstwa na turniejach. Lista jego osiągnięć jes równie imponująca jak lista pucharów:
Dyplomowany Nauczyciel Londyńskiej Królewskiej Akademii Tańca.
Imperial Society Of Teachers Of Dancing, Ballroom dancing-Associate, Viennese Waltz-Licentiate.
Był członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Tanecznego – Okręg Freestyle.
Był członkiem Zarządu Polskiego Związku Tańca Freestyle
Członek Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tańca – Polish Professional Dance Association Member Of Word Dance & Dance Sport Council
Członek Polskiego Towarzystwa Tanecznego
Członek Polskiego Związku Tańca
Sędzia Freestyle od 1995 r.
Od 1989 r. prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą
Dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie kultury i dziedzictwa narodowego
Odznaczony Honorową Odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego
Uhonorowany Tytułem i Medalem „Honorowy Przyjaciel Kalisza”
Otrzymał honorowy tytuł „ Osobowość Powiatu”
Nagroda Starosty Powiatu Ostrowskiego „LAUR KULTURY”
Wpisany do encyklopedii „WHO IS WHO” w Polsce
Wpisany do „Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wybitnych Wielkopolan”
Za swoje osiągnięcia wpisany do Oxford Encyklopedii „OSOBISTOŚCI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ”
`członek Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego
Postać tego nauczyciela tańca została umieszczona w dziecięcej encyklopedii wybitnych Wielkopolan jako osobowość godna naśladowania.

„Dla nas szkoła to przede wszystkim ludzie” – mówi Piotr Sieraszewski, „ Taniec to emocje, radość – takie emocje zapamiętuje się bardzo silnie. Dlatego właśnie tak wiele osób jest związanych z nami. Czerwcowe wydarzenie to nie tylko jubileusz szkoły tańca, ale przede wszystkim zespołu Flick, który godnie reprezentuje Kalisz na licznych wydarzeniach. No i oczywiście jest to jubileusz naszej pracy artystycznej – jako jego założycieli.”

Dodatkową częścią obchodów będzie wydarzenie z 9 czerwca: przed kaliskim ratuszem będzie próba bicia rekordu Polski w ilości par tańczących tango argentino. Będzie to z pewnością spektakularne wydarzenie!
Już 24 lutego odbędą się w związku z tym otwarte warsztaty tanga, prowadzone przez jednego z najlepszych nauczycieli w Polsce – mgr. Michałem Zdunem. To będzie znakomita okazja, żeby podszkolić swoje taneczne umiejętności.

Zobacz także
Thumb article czo%c5%82o
IV Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych już 29 cz...
Thumb article g%c5%82uszyna
Rusza nabór na szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejsk...
Thumb article policja
Wjechał na obwodnicę pod prąd. Doszło do kolizji...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
Thumb 52592477 1852574214870698 493572552120074240 n
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb 10920259 953231698034258 2804574647842235346 o
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb logo top
Msm icon 30
DESTINO Nieruchomości
więcej»