Historyczny brąz Alicji

2016-04-23 08:52:00 KKS Kalisz

Alicja Glapka, młodziutka pięściarka Kaliskiego Klubu Sportowego zdobyła brązowy medal w kategorii do 48 kg podczas XV Mistrzostw Polski Juniorek. To pierwszy w historii klubu medal w boksie kobiecym wywalczony na imprezie tej rangi.

Najlepsze polskie juniorki wyszły na ring w miniony weekend w Grudziądzu. Wśród nich znalazły się cztery zawodniczki Kaliskiego Klubu Sportowego: Alicja Glapka, Weronika Zimna, Marlena Michalak i Natalia Gajda.
Dla każdej z nich był to debiut w imprezie rangi ogólnopolskiej. Jak widać, udany. Zwłaszcza, dla Alicji Glapki, która w silnie obsadzonej kategorii do 48 kg stanęła na trzecim stopniu podium. Podopieczna duetu trenerskiego Jerzy Aleksandrzak – Dariusz Kisiel spisała się doskonale już w pierwszych walkach. Najpierw wypunktowała Wiolettę Gontarską z MKS Kalina Lublin, aktualną kadrowiczkę i główną faworytkę do medalu, a w ćwierćfinale, już w pierwszej rundzie pokonała przez TKO Sylwię Lipską z Wdy Świecie. W drodze na najwyższy stopień podium zatrzymała ją, dopiero w trzeciej rundzie pojedynku półfinałowego, Paulina Nowak z Adrenaliny Wrocław, późniejsza mistrzyni Polski.

- Alicja naprawdę pokazała charakter. Mimo, iż w wyniku losowania od razu trafiła na doświadczone i utytułowane rywalki, medalistki ubiegłorocznych mistrzostw Polski kadetek, bez żadnych kompleksów stanęła z nimi do walki. Jak na debiutancki występ w tej rangi imprezie spisała się doskonale. Pierwszy start i od razu medal. Tylko się cieszyć, bo to w historii naszego klubu pierwszy medal w boksie kobiecym – mówi zadowolony z wyniku swojej podopiecznej trener Jerzy Aleksandrzak.

Równie ambitnie, choć bez medalowych zdobyczy, walczyły też pozostałe zawodniczki KKS-u. Weronika Zimna (kat. 54 kg), Martyna Michalak (kat. 57 kg) i Natalia Gajda (kat. 81 kg) zakończyły udział w turnieju na walkach eliminacyjnych. W sumie w turnieju wzięły udział 103 zawodniczki z 45 klubów.

Tekst: Karina Zachara, fot. kkskalisz.pl