Historyczny sukces pływaków z „Kościuszki”

2018-11-21 10:30:00 Karina Zachara

Wspaniale spisali się reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu podczas finału wojewódzkiego w pływaniu drużynowym i indywidualnym. Sztafeta dziewcząt wywalczyła złoto, a kolejnych sześć medali dołożyli uczestnicy startów indywidualnych. To największy sukces naszego miasta w ramach współzawodnictwa szkolnego w województwie wielkopolskim.

Zawody rozgrywane w ramach XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a zorganizowane przez SZS Wielkopolska, odbyły się w miniony piątek na obiektach Term Maltańskich. Miasto Kalisz wystawiło reprezentacje zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

Historycznym osiągnięciem mogą poszczycić się pływacy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, którzy zdobyli w sumie 7 medali, w tym ten najcenniejszy. Złoto wywalczyła sztafeta dziewcząt 6×50 m stylem dowolnym, w składzie: Zuzanna Domżol, Martyna Jakubczak, Wiktoria Szymańska, Natalia Grzelczyk, Katarzyna Łuczak, Karolina Bielińska. Opiekunem, zespołu jest Dariusz Kaczmarek.

- To pierwszy złoty medal dla Kalisza w historii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.Warto przy tym dodać,że wynik jaki uzyskały dziewczyny jest o 7 sekund lepszy niż ten osiągnięty podczas mistrzostw Kalisza – informuje Waldemar Olszyna, wiceprzewodniczący Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Złoto w sztafecie było zaledwie preludium do kolejnych sukcesów, bowiem zawodnicy popularnego „ Kościuszki” spisali się znakomicie również w startach indywidualnych. Zdobyli w sumie 6 medali: 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe.

W ramach Licealiady, Kalisz reprezentowały też sztafety chłopców na dystansie 6×50 m stylem dowolnym. Zespół z I LO im. Adama Asnyka zajął IV, a ekipa z „Kościuszki” V miejsce, co na tle 35 sztafet z całej Wielkopolski należy uznać za duży sukces.

- Występ w Poznaniu to jak dotąd najlepszy wynik Kalisza w ramach szkolnego współzawodnictwa w województwie wielkopolskim, a medale zdobyte przez pływaków z „Kościuszki”to wręcz historyczny sukces – dodaje Waldemar Olszyna.