Chcesz się przekonać, czy dobrze znasz Kalisz? Zapoznaj się z jego ukrytymi miejscami na mapie promującej jego ukryte walory. Prawdziwa gratka dla fotografów jak i osób lubiących zwiedzać nasze miasto w nieco inny, nietypowy sposób. “Przegląd kaliskich ulic” prezentuje Kalisz od podwórka. Takiego przewodnika jeszcze nie było.

Article kaliszskryty scr2
screen

Z uwagi na dziesięcioletnie prowadzenie projektu: “62-800.pl Przegląd kaliskich ulic” – powstał pomysł na wybranie i przełożenie najbardziej ciekawych fotografii na mapę Google. Zdjęcia wraz z krótkimi informacjami prezentują nieoczywiste miejsca miasta. Kalisz posiada sporo swoich klimatycznych i zapomnianych zaułków, klatek schodowych jak i urokliwych a zarazem zaniedbanych podwórzy, o których na co dzień się nie mówi. Dostęp do nich z reguły jest utrudniony. Często stanowią własności prywatne, które należy szanować i pytać o zgodę wejścia na dany teren oraz zabezpieczenia domofonowe, które zostały zamontowane w ostatnich latach. Jednakże to, że się o nich nie mówi – nie oznacza, że wcale nie istnieją. Czy podwórka odzyskają kiedykolwiek swój dawny blask? Czy obiekty w dziale “Urbex” – eksploracji budynków zostaną kiedyś zagospodarowane? I czy Kalisz może stać się miastem jeszcze bardziej otwartym na turystów udostępniając tego typu miejsca? Do tego prowadzi na pewno jeszcze bardzo długa droga. Na mapie również została nałożona wymyślona trasa pieszo-rowerowa zwaną “Prosnostradą”.

W kategoriach mapy zostały ujęte: „Piekne klatki schodowe”, „Punkty widokowe”, „Niezwykle urokliwe podwórka”, „Urbex – ukryte / opuszczone”, „Tablice pamiątkowe”, „Figurki dachowe / elewacyjne”, „Kalisz nieoczywisty a urokliwy”, „Prosnostrada” – trasa pieszo-rowerowa, oraz „Przemoście Kalisz” – schrony. Wszystkie tematy podane są jak na dłoni – wystarczy tylko kliknąć w wybrany punkt na mapie, aby odsłonić jego zawartość.

Stworzona mapa mogłaby zostać wzięta pod uwagę podczas rewitalizacji starówki Kalisza a zarazem doskonale nadaję się do tego, by móc udostępniać ją w internecie. Przejdź do mapy – MAPA.

Mapa interaktywna:
Zobacz także
Thumb 764724.1
Kaliska aktorka z serialu "M jak Miłość", otrzym...
Thumb article 3r4a9783
Trwa VIII Sesja Rady Miasta Kalisza
Thumb remont drogi osiedlowej targowisko dobrzec 2018 3
Budżet Obywatelski bez zadań drogowych

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb 10920259 953231698034258 2804574647842235346 o
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
więcej»