Organizowane co roku jesienią Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń realizowanych przez Grupę DGSC. W tym roku zawody toczone są w Jesionowym Dworze w Gutowie. Rozgrywkom towarzyszą dyskusje i wymiana wiedzy oraz doświadczeń w dziedzinie gospodarki, zarządzania czy usług.

Article czo o
fot. MW

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach rozgrywane są w dwóch grupach bursztynowej i diamentowej. W grupie bursztynowej udział biorą przedsiębiorcy, którzy nie brali udziału w turniejach klasyfikacyjnych oraz grający w szachy amatorsko. Natomiast w grupie diamentowej znajdują się zawodnicy, których ranking PZSZach jest wyższy niż 1600. W całym turnieju udział bierze 41 osób.

- Jest to miejsce gdzie przedsiębiorcy się spotykają, gdzie wspomagają swoje biznesy, wymieniają doświadczenia i kontakty. Wiem, że po zeszłorocznej edycji wielu przedsiębiorców zawarło nowe transakcje i umowy z innymi uczestnikami tego turnieju – mówi Tomasz Kolinka członek zarządu DGSC S.A. – Równocześnie poza turniejem rozpoczyna się Forum Biznesowe gdzie eksperci i specjaliści z branż związanych z zarządzaniem, księgowością, podatkami oraz kwestiami prawnymi prezentują zagadnienia i rozwiązania problemów, które dotyczą przedsiębiorców działających w naszym kraju – dodaje.

Jak się okazuje szachy mają bardzo dużo wspólnego z biznesem – Działania podejmowane podczas szachowego meczu mają często odzwierciedlenie w codziennym, standardowym funkcjonowaniu firmy. Menadżer musi opracować i zastosować najlepszą strategię. Realizując swoje działania musi przewidywać i na bieżąco reagować często pod presją czasu. Przy czym, należy dodać, że szachy sportowe, to także gra z czasem, co często wywołuje olbrzymie emocje. Zawodnik ma ograniczoną ilość czasu i przegra, jeżeli jego pula czasowa wyczerpie się – nawet w przypadku, gdy będzie miał nad przeciwnikiem znaczącą przewagę figur – mówi Tomasz Kolinka członek zarządu DGSC S.A. – Tak jak w kolejnych rozgrywkach szachowych, także w działaniach biznesowych, za każdym razem trzeba poszerzać swoją wiedzę. Wyciągać wnioski z sukcesów i porażek, wprowadzać korekty do następnych działań, do założeń kolejnych kampanii, sezonów. Wszystkie te elementy składają się z jednej strony na przebieg rozgrywki szachowej, a z drugiej – na realia prowadzenia biznesu. Stąd tak duża zbieżność biznesu i szachów, a także wybór tej dyscypliny jako komplementarnej z ofertą spółek Grupy DGCS – dodaje.

W przyszłym roku jubileuszowe 10. Mistrzostwa odbędą się najprawdopodobniej w Warszawie.

Zobacz także
Thumb article policja jasna
Co będzie z budynkiem na ul. Jasnej po przeprowa...
Thumb dsc 8394
Średniowieczne gotowanie na Zawodziu - gama prod...
Thumb article article dsc00023
Z 2 promilami i bez uprawnień - kierowca ciągnik...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
więcej»
Bico australia 20131216 146n120