Po pierwszej edycji konferencji Być Kobietą, przyszedł czas na drugie kobiece spotkanie – projekt “BYĆ KOBIETĄ ON TOUR”, który odbywa się dziś w Hotelu Kristoff w Łaszkowie, w gminie Blizanów. Impreza przyciągnęła kobiety z różnych profesji i dziedzin.

Article dsc 1813
fot. Błażej Krawczyk

Gośćmi specjalnymi wydarzenia są Jolanta Kwaśniewska, Pierwsza Dama RP oraz Dorota Wellman, polska dziennikarka, prezenterka, producentka programów radiowych i telewizyjnych. To właśnie od rozmowy/wywiadu tych niezwykłych kobiet rozpoczęło się spotkanie w Hotelu Kristoff – projekt “BYĆ KOBIETĄ ON TOUR”.

Kiedy Aleksander Kwaśniewski został prezydentem, Jolanta Kwaśniewska była określana po prostu mianem żony prezydenta, gdyż nie funkcjonowała jeszcze instytucja tzw. Pierwszej Damy. Prowadziła własną działalność gospodarczą, więc finansowo była niezależna. Zaczęła otrzymywać od obywateli z całej Polski listy z prośbą o pomoc w trudnej sytuacji, zwłaszcza zdrowotnej. Bardzo szybko zaangażowała się w życie społeczne, a nie mając instrumentów i możliwości pomocy jako żona prezydenta, postanowiła założyć własną fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Fundacja powstała w 1997 roku.

- W 1996 roku postanowiłam, że musi powstać fundacja, dokładnie określiłam jej cele statutowe wokół, których mieliśmy prowadzić działalność. Pierwszą rzecz, którą chciałam zrobić to budowa klinki przeszczepu szpiku kostnego w Warszawie. Wtedy 350 dzieci rocznie powinno doczekać się przeszczepu. W Polsce prowadzonych było ich wtedy 100 rocznie. Na to potrzebne było kilka milionów dolarów – mówiła Jolanta Kwaśniewska.

Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej zyskała w Polsce znaczenie, rosła jej popularność i ciekawość mediów. O ubiór Jolanty Kwaśniewskiej zaczęli dbać styliści. Dama nie miała wcześniej ani budżetu ani odpowiednich doradców w tej dziedzinie.

- Pierwszy kostium, w którym powitałam królową Elżbietę II był w rozmiarze S, który sięgał przed kolano. Do tego pożyczyłam dobrej marki płaszcz i torebkę – opowiadała Jolanta Kwaśniewska. - Poprosiła mnie kiedyś o spotkanie Sara Ferguson, synowa królowej, która przyjechała na spotkanie w pałacu prezydenckim w bardzo krótkiej spódnicy. Kiedy przyszły media poprosiła mnie o szal, by przykryć zbyt krótki strój.

Taki strój Pierwszej Damy RP wzbudził dyskusję. Szef protokołu dyplomatycznego pytany właśnie o tą sytuację, odpowiadał, że Dama zrobiła wiele nie tylko dla męża ale i dla Polski, bo gdyby nie ta krótka spódnica Kwaśniewskiej, nikt nie słyszałby o Polsce.

W wydarzeniu biorą udział również specjaliści i doradcy z różnych dziedzin. Swoje wystąpienia przygotowali: Anna Męczyńska, która przybliżyła zagadnienie mody i obowiązujących trendów, dr. Eryk Matuszkiewicz, który podejmie temat toksykologii, Justyna Habib, która opowie o kobiecej fizjoterapii. Bartek Jędrzejak przedstawi metody i techniki wystąpień publicznych a Paulina Smaszcz-Kurzajewska zdradzi kobiecą sztukę negocjacji.

Zobacz także
Thumb koscioly fba
IV Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych zbliża si...
Thumb konkurs
Zabierz flagę Kalisza na wakacje.
Thumb policja
Podczas kontroli drogowej posłużył się fałszywym...

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb logo
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb 92d2e5e3 cd7c 42f2 b964 1ab8ceac5055
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb dentical logo
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»