Kolejne spotkanie z cyklu Kierunek Zdrowie, pt „Jakich nauczycieli potrzebują dzieci?” odbyło się 5 marca 2019 r. w Książnicy Pedagogicznej. Prowadzone było przez Karolinę Dębską-Stępień, psychologa, trenerkę psychoterapii indywidualnej i grupowej dzieci i młodzieży oraz założycielkę Ośrodka Psychoterapii i Wspierania Rozwoju Osobistego Harmonia w Kaliszu.

Article 1 External article

Podczas psychoedukacyjnego spotkania uczestnicy wspólnie wypracowali model nauczyciela, jakiego potrzebują współcześni uczniowie. Prelegentka przekonywała, iż podstawą dzisiejszego wychowania jest pozytywna relacja oraz wzajemny szacunek nauczyciela i ucznia. Zwróciła uwagę, jak ważną rolę pełni autorytet i odpowiedzialność osobista oraz autentyczność w pracy pedagogicznej z dzieckiem. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja w kwestii wykorzystywania kar i nagród przez nauczycieli i rodziców. W konkluzji warsztatów uczestnicy jednomyślnie zgodzili się z faktem, iż każdy uczeń w całożyciowej edukacji potrzebuje przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa i akceptacji. Potrzebuje takich nauczycieli, którzy w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą wspierają i wykorzystują elementy współpracy, a nie rywalizacji. Uczniowie uczą się przede wszystkim poprzez pracę w grupach, chcą mieć kontakt z nauczycielem, z rówieśnikami, a nie tylko z narzucanymi im przez pedagogów zasadami i regułami.

W spotkaniu brało udział blisko 60 osób: nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy, którzy chcą wspierać psychofizyczny rozwój dziecka. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pakiety edukacyjne, zawierające między innymi informacje dotyczące księgozbioru Książnicy Pedagogicznej w obszarze relacji interpersonalnych między uczniem a nauczycielem.

Zobacz także
Thumb img 20190418 124023
Remontowałem instrument dla króla Tajlandii - ro...
Thumb 800x600mautocwhite
Potężny pożar gospodarstwa w Zbiersku. W akcji 5...
Thumb o ojcach i synach
O ojcach i synach w Kinie Konesera

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Potszebujemy wiecej naucycieli strajkujocych . Będą dłussze wakacje dla naucyciela i dla ucnia ..

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Wydaje mi się że podwyżka o 1000 zł to lekka przesada. Niektórzy ludzie muszą za tyle przeżyć cały m-c, a każdy z nas ma tylko jeden żołądek.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
więcej»