Pan Witold wrócił z długiej podróży. Wieczorem poczuł się nie najlepiej. Pojawiło się dziwne uczucie przy oddawaniu moczu, potem fala obezwładniającego bólu w plecach. Ten ból powszechnie uważa się za jeden z najgorszych rodzajów bólu jaki istnieje. Oczywiście nie ma sensu porównywanie rodzajów bólu, ale fakt jet faktem: jest to bardzo trudne przeżycie. Pan Witold udał się po pomoc. Okazało się, że ma kamicę.

Article kalmedica art

Ta choroba – to właściwie cztery różne przypadłości układu moczowego. Objawy są podobne, ale przyczyny różne. Kamica cystynowa to rezultat wady wrodzonej – k*amica fosforanowa, kamica szczawianowa i kamica moczanowa* – to rezultaty nieprawidłowego odżywiania.

W ramach kamicy, w nerkach lub innych częściach dróg moczowych, wytrącają się związki chemiczne, tworząc złogi, zwane potocznie kamieniami. Zwykle pierwszym objawem, że dzieje się coś złego jest atak kolki nerkowej.

Mężczyźni znacznie częściej ciepią na kamicę. Schorzenie zwykle dotyka mężczyzn w wieku 30-50 lat.

Silny ból oraz towarzyszące mu nudności, wymioty i krwiomocz – to atak kolki nerkowej, który zwiastuje ostrą kamicę. Gdy kamień utknie w przewodzie moczowym, mocz nie może przejść do pęcherza. Rozwija się wtedy zakażenie, co prowadzi do ostrej niewydolności nerek.

Dawniej jedyną metodą usuwania kamieni była dość trudna operacja. Dzisiaj sprawa jest znacznie prostsza. Istnieje metoda RIRS.

To nowoczesna, innnowacyjna, małoinwazyjna i przede wszystkim skuteczna metoda laserowego usuwania kamieni z układu moczowego.

Usuwanie złogów metodą RIRS, pozwala lekarzowi na dokładne zbadanie nerek i ostateczne pozbycie się zalegających kamieni – odbywa się to dzięki laserowi, który trwale niszczy nawet najtwardsze złogi. Metoda stosowana jest w przypadku kamieni o średnicy od 0,5 cm do 2,5 cm i polega na wprowadzeniu endoskopu przez cewkę moczową i dotarcie do nerki.

Wszystko odbywa się w znieczuleniu ogólnym, pod kontrolą lekarzy specjalistów. Kruszenie kamieni odbywa się w sposób całkowicie kontrolowany przez urologa. Nie ma mowy o nakłuwaniu nerki ani ingerencji w miąższ nerkowy. Zabieg jest przewidywalny, bezpieczny i małoinwazyjny, dzięki czemu zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników.

Metoda RIRS to obecnie najbardziej nowoczesna iskuteczna metoda laserowego usuwania kamieni z układu moczowego:

- metoda endoskopowa, małoinwazyjna - powłoki nie są naruszane - pacjent najczęściej nie odczuwa skutków ubocznych operacji - przy nawrotowym charakterze kamicy zabieg RIRS można powtarzać bez uszkodzenia miąższu nerki.

Pacjent może opuścić szpital jeszcze tego samego dnia, a jeśli czuje się dobrze, już po kilku dniach może wrócić do pełnej aktywności. Po operacji metodą RIRS pacjentowi zwykle zakładany jest wewnętrzny cewnik JJ od nerki do pęcherza na kilka dni, żeby ułatwić spływ moczu z nerki oraz by resztki złogów mogły się swobodnie przemieścić i nie zablokowały moczowodu.

Informacje użyte w powyższym tekście pozyskaliśmy z kaliskiej Kliniki Kalmedica, która oferuje szeroki zakres usług, obejmujący m.in. profilaktykę prozdrowotną, rożne specjalizacje medyczne, rehabilitację, a także dziedziny zabiegowe. Kalmedica – Jako jedyny ośrodek w naszym regionie usuwa trzeci migdałek w znieczuleniu ogólnym.

Kalmedica zapewnia indywidualne podejście do każdego Pacjenta oraz szybkie terminy realizacji procedur medycznych.

Klinika Kalmedica mieści się przy ul. Częstochowskiej 71-75.

Numer telefonu do rejestracji do Poradni/Pracowni Specjalistycznych:
tel.: (62) 502 46 61
email: rejestracja@kalmedica.com.pl
www.kalmedica.pl
www.okulus.com.pl

Zobacz także
Thumb helios nmf fantastyczne 400x578px v01
Mini Maraton Fantastycznych Zwierząt w Kinie Helios
Thumb img 7170
Filharmonia Kaliska w wersji kameralnej. Efekty ...
Thumb 44132116 286554812008943 7367807089646764032 n
Turniej Tenisa Stołowego - Grand Prix Ziemi Kali...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
więcej»
Bico australia 20131216 146n120