Paweł Kukiz okazał się rewelacją wyborów prezydenckich, dziś walczy o swoją reprezentacje w parlamencie. Warto sprawdź kim jest lider Kukizowców w naszym okręgu. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Jerzym Kozłowskim – jedynką na liście Kukiz’15 w okręgu kalisko-leszczyńskim.

Article koz owski kukiz  ss External article

Ruch Kukiza opiera się przede wszystkim na ludziach młodych, chcących zmienić stare porządki. Co w tym towarzystwie robi Pan? Człowiek, który swoje pierwsze kroki w życiu społecznym stawiał już w latach 80tych angażując się w antykomunistyczną opozycję. Dlaczego postawił Pan właśnie na Pawła Kukiza?

W Ruchu Kukiza są osoby w różnym wieku. Oczywiście większość to ludzie młodzi, ale to dla mnie nie problem, gdyż bardzo łatwo znajduję z nimi wspólny język. Jak widać wiek nie jest aż tak bardzo istotny, gdyż twarz ruchu, czyli Paweł Kukiz pomimo, że ma już 52 lata aż tryska energią. Postawiłem na niego, gdyż to on stworzył ruch społeczny, a nie polityczny. W tym ruchu są ważne ideały, a nie jakieś partyjne interesy. Wielokrotnie podkreślałem, że nie ufam politykom. Wielokrotnie oni nas zawodzili. Obiecywali przed wyborami zmiany, a po wyborach nic nie robili. Daleko nie trzeba szukać. Posłowie z PO obiecywali nam budowę drogi S12, a w sejmie głosowali przeciwko tej inicjatywie. Obiecywali nam kolej szybkich prędkości i gdzie ona jest. Centrum onkologii otwierali już kilkakrotnie, a ono dalej nie działa. To szczyt hipokryzji politycznej. Paweł Kukiz dał impuls do tego, żeby powiedzieć „dość” i wziąć sprawy w swoje ręce. Dlatego zdecydowałem się na kandydowanie w wyborach parlamentarnych. Dla Kalisza i całego regionu są zadania do wykonania i jeśli wyborcy sprawią, że zostanę posłem, to je wykonam.

Paweł Kukiz określa się jako ’’antysystemowiec’’. Jak należy Pańskim zdaniem rozumieć ten termin?

Ogólnie mówiąc „antysystemowiec”, to osoba negująca obecny porządek. Antysystemowcy są przeciw partiokracji, układom, marnotrawstwu, korupcji i wielu innym patologiom w życiu społecznym i państwowym. Antysystemowcy chcą zmiany konstytucji, chcą uporządkowania prawa, tak aby już nikt nie mógł stwierdzić, że Polska, jako państwo istnieje tylko teoretycznie.
Ruch Kukiza wydał kilka tygodni temu strategię dla Polski. Jakie są jej najważniejsze punkty?

Jest Pan przedsiębiorcą, prowadzącym własne biuro podróży. Co jest największym utrudnieniem w prowadzeniu działalności gospodarczej i jakie zmiany na tym polu należałoby przeprowadzić?

Należy jak najszybciej wprowadzić ustawę deregulacyjną. Przypomnę choćby słynną ustawę Wilczka sprzed 26 lat. Jej główne motto było takie „wszystko jest dozwolone, co nie jest prawem zabronione”. Obecnie ogrom przepisów, które wielokrotnie się wzajemnie wykluczają powoduje w naszym kraju dżunglę prawną, w której gubią się nawet prawnicy.

Druga sprawa, to polityka równych szans. Moim zdaniem jest niedopuszczalne, że polski rolnik lub przedsiębiorca ma dużo gorsze warunki działalności, niż jego odpowiednik w innych krajach UE. Muszą być wprowadzony sprawiedliwy system podatkowy. Korporacje mają płacić podatki w naszym kraju. Wg raportu Komisji Europejskiej korporacje wyprowadzają z Polski nie płacąc CIT 46 miliardów złotych rocznie. Według raportu PwC wyłudzenia VAT są na poziomie 3% PKB.

Mamy jeden z 5 najgorszych systemów poboru podatków w UE. Jeśli chodzi o rolnictwo, to musi być zdecydowanie podwyższony tzw. plon referencyjny, na podstawie którego obliczana jest dotacja dla rolników. Dla polskich rolników wynosi on niespełna 3% a dla niemieckiego ponad 6%. Musimy rozwijać polski przemysł, a nie spełniać rolę kolonii gospodarczej z tanią siłą roboczą.
Unia Europejska to równe szanse dla wszystkich członków, a nie tylko dla tzw. starej unii.

Ruch Kukiz’15 spory nacisk kładzie na zwiększenie roli obywateli w procesie podejmowania decyzji, choćby poprzez wprowadzenie obligatoryjnego referendum. Czy jesteście jednak pewnie, że obywatele naprawdę tego większego wpływu chcą? Frekwencja wyborcza czy chociażby w ostatnim referendum zdają się mówić co innego?

Referendum to fundament demokracji. Nie ma prawdziwej demokracji bez możliwości współdecydowania obywateli i państwie. Zniesienie progów ważności referendum jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż wtedy zdopinguje to społeczeństwo do uczestnictwa w życiu publicznym. Jeśli choć raz okaże się, że mniejszość zdecydowała o losie większości, to gwarantuję, że przy następnym referendum frekwencja będzie zaskakująco wysoka. Ostatnie referendum ze strony polityków i mediów mainstreamowych, to był prawdziwy majstersztyk manipulacji. Cisza wyborcza w mediach trwała dwa miesiące zamiast 30 godzin. Pomijam już to, jaki sposób były sformułowane pytania.

Często podkreśla Pan swoje przywiązanie do regionu. Na jakie kwestie ważne dla Kalisza i okolic chciałby Pan zwrócić uwagę jako poseł na Sejm RP?

Każdy region ma swoją specyfikę i swoje problemy. Cała południowa wielkopolska się starzeje i wyludnia. Młodzi ludzie uciekają do większych ośrodków lub co najgorsze wyjeżdża za granicę. Powodują to niskie zarobki, dość często brak pracy zgodnej z kwalifikacjami. Nie sądzę, żeby młoda osoba po wyższych studiach realizowała się zawodowo pracując, jako sprzedawca w galerii handlowej. Do naszego regionu musi wrócić przemysł. On zacznie przyciągać młode, wykształcone osoby. Ci co wyjechali być może wrócą, a ci którzy nie, zostaną zwłaszcza jeśli będą miały również bodziec mieszkaniowy. Priorytetem już jest osławiona droga S12, przeciwko budowie której głosował kaliski poseł Mariusz Witczak z PO.

Przechodząc właśnie do kwestii lokalnych polityków. Dość powszechna jest krytyka obecnie zasiadających na Wiejskiej parlamentarzystów z regionu? Czym Pan by się chciał wyróżnić w swojej działalności poselskiej?

Najlepszym komentarzem do działalności naszych regionalnych parlamentarzystów jest mem, który pojawił się na jednym z fejsbukowych profili „Siema nie widzieliśmy się kilka lat, teraz wróciliśmy i znów prosimy o głosy”. To najlepszy komentarz do ich działalności poselskiej. Ja nie będę rozliczany przez jakiegoś wodza partyjnego. W Ruchu Kukiza każdy przyszły poseł będzie odpowiadał wyłącznie przed wyborcami. Będę działał dla regionu, dla Kalisza, Ostrowa, Jarocina, Pleszewa, Krotoszyna i innych miast. Będę wspierał rolnictwo, z którego bądź co bądź słynie nasz region. Zablokuję budowę kopalni odkrywkowej w rejonie Rawicza. Zadań jest dużo i trzeba je wykonać. Poseł to służba społeczna. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to się tak to kończy, że unika swoich wyborców. Ja tu wrócę i nie będę miał problemu, aby spojrzeć w twarz moim wyborcom.

Na kilka dni przed wyborami wyciekły taśmy zmarłego niedawno Jana Kulczyka, na których rozmawia on lobbystą Piotrem Wawrzynowskim, prezesem NIKu Krzysztofem Kwiatkowskim oraz byłem szefie MSZ i byłym marszałku Sejmu Radosławie Sikorskim. Jak Pan ocenie zawartość tych nagrań?

Najkrócej i najprościej mówiąc. Z afer podsłuchowych wynika wyraźnie, że politycy chodzą na smyczy biznesu pracują nie na rzecz narodu, ale na rzecz korporacji.

Kim jest Jerzy Kozłowski prywatnie? Poproszę o kilka zdań o sobie

Jestem mniej więcej rówieśnikiem Pawła Kukiza. Moja rodzina ze strony ojca jest od pokoleń związana z Kaliszem. Dziadek Adam Kozłowski (ze strony ojca) był przed wojną policjantem. Na początku II wojny został zamordowany przez sowietów. Jego symboliczny grób jest na placu przy kościele Jezuitów. Drugi dziadek Romuald Turek (ze strony mamy) był przed wojną nadleśniczym w Zbiersku.

Mój ojciec, który już niestety nie żyje,  był długoletnim kierownikiem masarni, która się mieściła w Kaliszu na ulicy Łódzkiej. Był to człowiek z mocnymi zasadami moralnymi nigdy nie splamił się przynależnością do PZPR. Moja mama była przez wiele lat nauczycielką i wychowała wiele pokoleń. Była przez uczniów nazywana „mama”. Na ten przydomek zasłużyła sobie swoim oddaniem dla swoich wychowanków. Obecnie jest  emerytką.

Byłem wychowywany w patriotycznej atmosferze. Rodzice nauczyli mnie tego, że w życiu trzeba mieć zasady i należy ich bronić za wszelką cenę. Dlatego, gdy w  Polsce  była komuna nie zawahałem się aby działać w podziemiu, w Solidarności Walczącej.

Rodzina: żona Kasia, z którą wspólnie prowadzę biuro podróży oraz syn Maciek lat 16, który od tego roku uczęszcza do 1 klasy w 2 LO w Kaliszu im. Tadeusza Kościuszki. Tak na marginesie, to zarówna ja, jak i moja żona również kończyliśmy to liceum. Można wspomnieć o moim psie sznaucerze miniatura.

Moje zainteresowania: przede wszystkim muzyka (od progresywnego rocka po jazz). Ulubieni muzycy, to Genesis, Yes, King Crimson, Pink Floyd, Led Zeppelin, Weather Report, Pat Metheny.
Bardzo lubię wypoczywać w ciszy, blisko natury. Lubię bardzo zwierzęta.

Inne zainteresowania, to szczególnie historia, polityka, geografia, sport (piłka nożna). Dużo jeżdżę na rowerze.

Zobacz także
Thumb 58381882 836950559975412 7205738633330950144 n
Mecz Energa MKS Kalisz - Arka Gdynia już w sobotę!
Thumb article article article screenhunter 493 apr. 15 11.42
Pędził motocyklem 169 km/h w terenie zabudowanym
Thumb 11056887 917293391670950 3376088082981455451 o
Czy wiecie, gdzie najlepiej kupić albo naprawić ...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb dentical logo
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
więcej»