Po chwili wytchnienia maturzyści przystąpili dziś do egzaminu z języka angielskiego. Stres zdecydowanie mniejszy i nastawienie bardziej optymistyczne niż przed matematyką. Język obcy nowożytny – pisemny i ustny jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów.

Article dsc 6561
Maturzyści II LO im. Tadeusza Kościuszki/ fot. Błażej Krawczyk

Słuchanie, czytanie ze zrozumieniem i część, w której trzeba się trochę rozpisać żeby mieć min 120 słów – tak wygląda egzamin z języka angielskiego w formie pisemnej. O czym będą pisać tegoroczni maturzyści? List do znajomego z zagranicy, opis wymarzonych wakacji, a może będą redagować maile?

Absolwenci szkół średnich, zdający maturę z języka angielskiego mogą wybrać poziom podstawowy bądź poziom rozszerzony. W obu przypadkach czeka ich zarówno egzamin ustny jak i pisemny.

Podczas żadnej części egzaminu zdający nie może korzystać ze słowników. Zwolnieni z egzaminu z języka obcego są jedynie laureaci i finaliści olimpiad.

Powodzenia!

Zobacz także
Thumb 315 207958
„Krew dla życia”
Thumb article article article article ratusz
Urząd Miasta kupił meble za ponad 100 tysięcy zł...
Thumb dsc09190
Sądny Dzień dla polskiego Sądu - piątkowy protes...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
więcej»
Bico australia 20131216 146n120