Finałowa gala XVII edycji Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku 2017” odbyła się w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w niedzielę 11 marca. Wśród laureatów konkursu, który już od siedemnastu lat jest organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego znaleźli się rolnicy z Powiatu Kaliskiego Państwo Jolanta i Paweł Tomczykowie, którzy otrzymali statuetkę Siewcy z rąk Krzysztofa Grabowskiego Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego.

Article img 1706
fot. Starostwo Powiatowe

Laureatów podczas konkursu wspierali Sławomir Musioł Wójt Gminy Blizanów, Mieczysław Łuczak Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego oraz Janusz Nowak Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego.

W ciągu 17 lat trwania konkursu, w którym uczestniczyło ponad 1100 rolników, nagrodę główną – statuetkę Siewcy, otrzymało 166 producentów rolnych. Do XVII edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2017 przystąpiło 56 gospodarstw rolnych z 23 powiatów województwa wielkopolskiego.

Kapituła zakwalifikowała do konkursu 20 rolników, którzy prezentowali wyjątkowo wysoki poziom produkcji rolniczej, stosowali nowoczesne technologie, odznaczali się dobrą organizacją pracy, wysoką estetyką gospodarstw, uzyskiwali wysokie efekty ekonomiczne, przejawiali troskę o środowisko naturalne.

Jednym z laureatów tegorocznej edycji zostali Państwo Jolanta i Paweł Tomczykowie z Gminy Blizanów. Państwo Tomczykowie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 60 ha w miejscowości Skrajnia w powiecie kaliskim. Gospodarstwo specjalizuje się w uprawie pomidora szklarniowego. W nowoczesnych szklarniach stosuje się najnowsze technologie m.in. komputerowe sterowanie klimatem i podlewaniem podłoża, ochronę biologiczną i zapylanie roślin przez trzmiele. Wszystkie urządzenia w gospodarstwie są w pełni zautomatyzowane. Pomidory cenione są za jakość i doskonały smak. Najwyższa jakość pomidorów jest potwierdzona certyfikatami GLOBAL-GAP.

- Powiat Kaliski to powiat rolniczy i nie jest to żadna tajemnica. Mamy osiągnięcia, którymi możemy się pochwalić w Wielkopolsce, a i na arenie całego kraju nasza produkcja jest bardzo rozpoznawalna. Cieszymy się ogromnie, że pracowitość rolników z Powiatu Kaliskiego została doceniona w tak prestiżowym Konkursie. Nasi rolnicy nie boją się wyzwań również tych technologicznych, a my jako samorządowcy staramy się wspierać ich działania, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że efektem końcowym będzie nowoczesna i piękna wieś – mówił Mieczysław Łuczak Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego.

Zobacz także
Thumb dsc 9203
Rekordowy Business Mix Calisia.pl i Inkubatora
Thumb dsc06599
Poseł Jerzy Kozłowski kandydatem Kukiz’15 na pre...
Thumb widok ok
Wirtualny spacer z Piotrem Sobolewskim
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
więcej»
Bico australia 20131216 146n120