Od 1 stycznia 2018 obowiązek prowadzenia ewidencji VAT obejmie już 1,6 mln firm, kiedy to do grona dużych, średnich i małych dołączą też mikrofirmy. Czy jesteś na to gotowy? Programy Insertu – tak.

Article jpk zdjecie

Firma Kalkomp z Kalisza jest autoryzowanym przedstawicielem firmy Insert i z powodzeniem wdraża oprogramowanie w nie tylko w kaliskich firmach. Ponad 10-letnie doświadczenie pozwala stwierdzić, że jest to doskonały partner w biznesie.

Firma specjalizuje się w:

- Zapewnianiu kompleksowej obsługi oprogramowania i sprzętu informatycznego
- Instalacji i wdrażaniu oprogramowania zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta (Insert GT, Insert nexo). Oferuje klientom dopasowanie zakupionego systemu do własnych potrzeb przez co uzyskuje system „uszyty na miarę”. Przykładem jest tu np. System Sprzedaży Mobilnej dedykowany dla programów Insert,

- Doradzaniu rozwiązań księgowych, ułatwiających pracę i wykorzystujących możliwości wdrażanych systemów. Doskonałym przykładem jest tu moduł do analizy danych bezpośrednio z systemów księgowych zarówno w formie Excela, ale również przez dostęp poprzez przeglądarkę www,

- Tworzeniu aplikacji na indywidualne zamówienie w pełni dostosowane do potrzeb klienta z możliwością integracji z systemami zewnętrznymi,
- Zapewnieniu stałej opieki serwisowej nad prawidłową pracą oprogramowania,
- Obsłudze kopii i archiwizacji danych w chmurze,
- Prowadzeniu sprzedaży i serwisu urządzeń fiskalnych ,
- Projektowaniu i instalacji sieci informatycznych

Wraz z początkiem roku mikrofirmy będą musiały obowiązkowo co miesiąc raportować zakupy i sprzedaż VAT w postaci JPK. Dodatkowo od 1 lipca 2018 wraz z małymi i średnimi firmami dołączą do dużych, które już teraz w formacie JPK muszą udostępniać informacje finansowo-księgowe na żądanie fiskusa, m.in. stany magazynowe czy wyciągi bankowe.

Kogo i od kiedy obowiązują przepisy o JPK:

Jednolity Plik Kontrolny ma sztywną strukturę narzuconą przez Ministerstwo Finansów, a dane, które do niego trafiają, pobierane są bezpośrednio z programów finansowo-księgowych firm.

Dzięki temu możliwa jest weryfikacja, analiza i kontrola danych wysyłanych przez różne firmy, działające w różnych branżach. W ten sposób systemy informatycz­ne resortu finansów wyszukują nieprawidłowości, a w kolejnym kroku firmy mogą być pociągnięte do odpowiedzialności.

Bez systemów dostosowanych do obsługi JPK przedsiębiorca nie będzie w stanie spełnić swoich obowiązków. Dlatego kluczową kwestią dla przedsiębiorców jest posiadanie systemów, które są dostosowane do jego obsługi.

Programy Insert-u sprzedawane przez firmę Kalkomp są gotowe do tego zadania. Dotyczy to zarówno oprogramowania finansowo-księgowego, jak Rachmistrz czy Rewizor, a także modułów sprzedażowych, czyli programów z rodziny Subiekt.

Warto tutaj wspomnieć, że dotyczy to zarówno znanej wielu przedsiębiorcom linii Insert GT jak i nowoczesnej linii Insert nexo.

To nowoczesne oprogramowanie wspiera obsługę podatku VAT od samego początku tj. od wprowadzenia faktur zakupu lub sprzedaży aż do wysłania plików JPK realizując różne scenariusze biznesowe np.
- Firma przekazuje dane do biura rachunkowego
- Firma samodzielnie prowadzi księgowość
- Pełna obsługa biur rachunkowych, gdzie znaczącą kwestią jest możliwość generowania plików JPK dla klientów biura zbiorczo

W każdym z powyższych scenariuszy firma lub biuro rachunkowe będą musiały zmierzyć się z nowym obowiązkiem jakim jest comiesięczna wysyłka plików JPK VAT.
W systemach wdrażanych przez firmę Kalkomp jest zaimplementowany specjalny moduł:
E-sprawozdawczość JPK VAT pozwalający na automatyzację wysyłki danych.

Pliki generowane w systemie jako pliki JPK są niczym innym jak elektroniczną postacią ewidencji VAT
Całość operacji związanych z obsługą JPK vat jest zarówno obsłużona w dobrze znanej linii programów Insert GT jak i w programach nowszej generacji Insert nexo

Podsumowując:
Zmiany wchodzące w życie z dniem 01/01/2018, oznaczają:
- Deklaracje VAT-7 będą wysyłana tylko elektronicznie,

- Ewidencja VAT będzie musiała być prowadzona za pomocą programów komputerowych, aby w łatwy sposób móc wygenerować dane niezbędne do przekazania resortowi finansów,

- JPK VAT będzie musiał być wysyłany elektronicznie co miesiąc przez każdego czynnego podatnika VAT.

JPK VAT jest obligatoryjny i wysyłany co miesiąc przez każdego czynnego podatnika VAT niezależnie od tego czy rozliczamy się kwartalnie czy miesięcznie.

Skorzystanie z oferty wdrożenia realizowanego przez firmę Kalkomp opartym na oprogramowaniu Insert spowoduje, że przejście przez ten dla wielu przedsiębiorców ciężki temat jakim jest JPK okaże się dziecinnie proste.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Kalkomp.net mieszczącej się przy ulicy Dobrzeckiej 69-71, tel: 62 7673636

Zobacz także
Thumb 39228975 251102682175636 4811316553612001280 n
Popołudnie z orkiestrami dętymi
Thumb article 315 206786
Policja ściga dziś pijanych kierowców i pod wpły...
Thumb 315 223502
Spotkanie z dzielnicowym

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
więcej»
Bico australia 20131216 146n120