Już po raz piętnasty Klub Sportowy Niepełnosprawnych „Start” organizował Ogólnopolski Memoriał Władysława Jakubka. W dniach 1-3 grudnia br. na krytej pływalni Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu w sportowej rywalizacji uczestniczyli zawodnicy z Częstochowy, Krakowa, Wrocławia, Zielonej Góry oraz liczna reprezentacja gospodarzy. Łącznie w zawodach udział wzięło 70 niepełnosprawnych pływaków.

Article memoria 2 External article

Jak co roku pragnienie uczczenia pamięci znanego kaliskiego rehabilitanta i wieloletniego trenera niepełnosprawnych zawodników stało się okazją do zaciętej walki. W uroczystości otwarcia zawodów uczestniczyła Prezydent Kalisza Karolina Pawliczak oraz Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Włodarek.
W rywalizacji wielu zawodników poprawiło swoje życiowe rekordy, a w każdej drużynie wyłoniono najlepszego zawodnika i zawodniczkę. Wyróżnienie otrzymali:
Częstochowa: Karolina Kupczyńska i Przemysław Drąg
Kraków: Olgierd Koperkiewicz
Wrocław: Julia Jakoniuk i Maciej Mączyński
Zielona Góra: Oliwia Mróz i Kamil Orwat
Kalisz: Alicja Piec i Szymon Łachowski
Szczególnie miłym akcentem było przesłanie od Pani Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Pani Marszałek złożyła wszystkim uczestnikom oraz członkom ich rodzin życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Podkreślając prawo do równego traktowania wszystkich ludzi Pani Marszałek Wodzińska zapewniła o swojej życzliwości oraz zadeklarowała pomoc i wsparcie we wszystkich działaniach dla dobra niepełnosprawnych.
XV Memoriał Władysława Jakubka finansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki /za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie/, Miasta Kalisza, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych /za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu/.
Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji imprezy.

Zobacz także
Thumb 37087782 476164166161176 7365854258211586048 n
Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Michałkowie - dz...
Thumb czo%c5%82o
Litewskie podium. Cztery medale Bartosza Piszczo...
Thumb najm%c5%82odszy w kadrze  2
Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Michałkowie - Na...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
więcej»
Bico australia 20131216 146n120