Stowarzyszenie Promocji Sztuki „Łyżka mleka” wraz z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zapraszają 9 września, o godzinie 17:00 na koncert Julii Vikman. Usłyszymy utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Anny German, Czesława Niemena, Żanny Biczewskiej, Wladimira Wysockiego.

Article julia vikman 724x1024

Julia Vikman, absolwentka Akademii Muzycznej w klasie fortepianu, ze strony babci pochodzi z Polski, a ze strony dziadka – ze Szwecji. Za czasów carskiej Rosji jej dziadkowie zostali zesłani na Syberię, gdzie się spotkali i założyli rodzinę. Ojciec Julii, zasłużony artysta Paweł Vikman, był dyrektorem Teatru Opery i Baletu w Kiszyniowie, wyznaczał Bułatowi Okudżawie trasy koncertowe w Rosji i Mołdawii.

Po przeprowadzeniu się Polski Julia rozpoczęła karierę solową w Gdańsku i założyła zespół JVB. Koncertuje w Polsce, Niemczech i we Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa. Jako gość specjalny występuje na międzynarodowych festiwalach im. Bułata Okudżawy, m.in. w Polsce na festiwalu w Hajnówce oraz Festiwalu Ballad Bułata Okudżawy w Garncarskiej Wiosce niedaleko Nidzicy.

W 2008 roku Vikman wydała płytę pt. „Podmoskiewskie wieczory” ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W 2012 roku pojawił się drugi album Julii – „Bielyje rozy” nagrany z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się m.in. „Kalinka” czy „Oczy czarne” wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu – jak piosenka „Milenkij ty mój”, wykonana pod gitarę klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec. Ciekawostką jest, że utwór „To ostatnia niedziela” prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki – po polsku przez Józefa Masternaka i po rosyjsku w wykonaniu Julii.

W 2013 roku ukazała się płyta z utworami Bułata Okudżawy i repertuarem legendarnej Anny German.

W 2014 roku ukazała się pierwsza płyta z autorskim materiałem – „The Autumn Dreams”, album zawiera 6 utworów, w których Julia prezentuje swój niebywały talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikatowy projekt, styl którego artystka sama określa jako „Fantasy”. Tu można usłyszeć elementy Folk, Jazz i Progressive-Rock, z ciekawą i nietypową harmonią w połączeniu z oryginalnymi pomysłami muzycznymi.

Spotkanie finansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w kasie CKiS od 20 sierpnia.

Zobacz także
Thumb gal big
Setne urodziny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz...
Thumb large article img 0361
Urząd Marszałkowski szuka nowego dyrektora kalis...
Thumb 11 garnek kalisz
Od Kalisii do Kalisza. Skarby doliny Prosny - za...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
więcej»
Bico australia 20131216 146n120