Kaliscy gladiatorzy walczyli w Koninie

2017-12-06 07:15:00 klub KSW "ARKADIA"

W minioną sobotę, w Koninie odbyły się zawody – III Liga sportów walki pod patronatem federacji A1, której prezydentem jest Arkadiusz Wełna a organizatorem Koniński Klub “K-1”Dawida Drzewieckiego. W zawodach uczestniczyło około 70-ciu zawodniczek i zawodników z klubów całej Polski we wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych od dzieci do seniora.

Miasto Kalisz godnie reprezentował klub KSWARKADIA”: Karolina Wojtczak, Adam Borowski i Maciej Herbich.

Dla juniorki Karoliny był to 1 start w życiu po pół roku treningów. Szybkie postępy na treningach i ogromna chęć pozwoliła wystartować jej w zawodach. Karolina pokazała się z bardzo dobrej strony, nie oddała łatwo przewagi rywalce. Nasza zawodniczka zapłaciła tzw. frycowe,którym był brak doświadczenia i przegrała z rywalką z Piły, która mimo, że pierwszy raz startowała w “stójce” ma ok.10 walk w mma.

MACIEJ HERBICH stoczył 2 a ADAM BOROWSKI 3 pojedynki na zawodach.
ARKADYJSKIE TYGRYSYMACIEK I ADAM bezbłędnie wykorzystali swoje umiejętności i doskonałą technikę, którą zdobywają w ciężkich treningach na klubowej sali jak i doświadczenie zdobyte na ringach świata. W timing wchodzili idealnie wycinając,celnie trafiając nogami i obalając raz po raz ,nie dając rozwinąć się rywalom.Chłopcy bardzo uważnie słuchają rad trenerów-sekundantów narożnika(Aleksander Kruk,Bartłomiej Mutunga, Maciej Kaczmarek) i to także procentuje w wygranych pojedynkach.

Na koniec turnieju zostały wręczone puchary na najlepszego zawodnika i zawodniczkę bez podziału na kategorie wiekowe i wagowe. Po naradzie sędziów,trenerów i organizatorów ADAM BOROWSKI został wyróżniony jako NAJLEPSZY FIGHTER ZAWODÓW.

Tydzień wcześniej 25-26.XI MACIEJ HERBICH i ADAM BOROWSKI reprezentowali Nasz kraj i miasto na Międzynarodowych Zawodach w Estoni-stolicy Tallin w “Garant Youth Cup K-1 2017” federacji W.A.K.O.

W tym turnieju Arkadyjczycy spisali się wyśmienicie. Adam zajął 1 miejsce a Maciek stanął na 2 stopniu podium.