Mecze Energi MKS Kalisz w hali Arena przyciągają tłumy kibiców! Spotkanie z KPR-em Legionowo zobaczyło 2 300 widzów. Kalisz zajmuje 1 miejsce w tabeli frekwencji w Polsce.

Article article dsc05114
fot. BK

Energa MKS Kalisz to fenomen. Beniaminek PGNiG Superligi kolejny raz przyciągnął do swojej hali najwięcej fanów – tym razem 2 300 mimo że rywalem był KPR Legionowo, więc drużyna nie mająca w swoim składzie najgłośniejszych nazwisk. To kolejny dowód na to, że gra wśród najlepszych jest olbrzymim plusem dla tego wielkopolskiego ośrodka.

Ponad 1000 widzów przyszło jeszcze jedynie na mecz MMTS-u z Orlenem Wisłą Płock. Frekwencja w pozostałych halach była dużo gorsza – czy to ze względów infrastrukturalnych, czy po prostu z powodu mniejszego zainteresowania. Zaledwie 120 gdynian wybrało się na mecz Spójni.

Łącznie na trybunach PGNiG Superligi w sezonie 2017/18: 114 961 widzów (113 meczów).

Średnio mecz na trybunach PGNiG Superligi w sezonie 2017/18 obejrzało: 1 017 widzów.

Tabele i statystyki na stronie: sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/726448/frekwencja-w-polskich-halach-kaliszanie-znow-imponuja

14. kolejka PGNiG Superligi:

Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – 700
MMTS Kwidzyn – Orlen Wisła Płock – 1 200
Spójnia Gdynia – Meble Wójcik Elbląg – 120
NMC Górnik Zabrze – Wybrzeże Gdańsk – 701
Energa MKS Kalisz – KPR Legionowo – 2 300
Sandra Spa Pogoń Szczecin – SPR Stal Mielec – 600
KS Azoty Puławy – PGE VIVE Kielce – 820
KPR Gwardia Opole – Zagłębie Lubin – mecz zostanie rozegrany 7 lutego 2018 roku

Zobacz także
Thumb article article article article ratusz
Urząd Miasta kupił meble za ponad 100 tysięcy zł...
Thumb article article zus asadas
e-zwolnienia - ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia
Thumb dsc09140
Piano Song zagrał na Głównym Rynku! [Zdjęcia]

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  super że Kalisz się wyróżnia, ale jak widać nie jest to popularna dyscyplina więc i reklama naszego miasta w kraju marna…

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A jaką dyscyplina wg Ciebie jest popularna? Piłka nożna ? To fakt. Tylko sprawdź ile kosztuje piłka nożna. Ekstraklasę mają tylko potężne finansowo uznane kluby/miasta/sponsorzy(aczkolwiek sa wyjątki). Czy Kalisz jako Miasto i sponsorów na to stać?
  Tak naprawdę 2 liga piłki jeżeli ma być jakiś wynik jest niewiele tańsza od ręcznej na najwyższym poziomie.

  Tak więc cieszmy się, że jest ręczna i że sie utrzyma na dlużej w superlidze i moze będzie kiedyś piłka nożna w 2 lidze. Jak na nasze miasto to byłby duży sukces i oby tak zostało na dłużej.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  kibic – proszę nie porównuj ręcznej z nożną . To nie ma sensu – Kalisz stać przy dobrym zarządzaniu na 1 ligę i wierz mi że kibiców byłoby więcej i emocje większe. Pytanie ??? Czy klub w ogóle patrzy na tabelę ?? Po co jak i tak nikt nie spada, a mistrzostwo nie grozi :) To tak jakby sparingi grali, a jak kasy zabraknie, to w ich miejsce wejdzie inny klub, który akurat znajdzie parę groszy na ręczną. Jak w NBA

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Pierwsza połowa średnia druga słabiutka z kondycją cienko trener zagubiony nie podniecajmy się .z tym składem i trenerem nie ugramy wiele.Trzeba rozglądać się za wzmocnieniami.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Jeszcze kilka takich porazek i hala zacznie pustoszec.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Panie “Wiktor”, kiedy ostatnio było na meczu piłki nożnej 2.500 kibiców?
  Ja nie pamiętam!
  O emocjach nie dyskutuję, bo bzdury pan piszesz! W nożnej przez 90 minut kilka sytuacji podbramkowych, zero bramek deszcz na łeb się leje, a czystej gdy może z 60-70 minut!
  Do tego udawane kontuzje i wywrotki z obrotem w powietrzu po dotknięciu przez przeciwnika!

  Jak jest na ręcznej wiedzą kibice! Bramek 40-60 na mecz, sytuacji podbramkowych mnóstwo, kontrataki, agresywna obrona, kontakt z przeciwnikiem i nikt ręki ani nogi nie odstawia!
  Kibice weseli uśmiechnięci, dopingujący drużynę przez pełne 60 minut! Do tego kilka (nieraz kilkanaście) rzutów karnych, parady Edina Tatara itd…
  Coś się zawsze dzieje na boisku, bo wykluczona jest gra na czas!!! Nie to w nożną – podanko do tyłu i jest OK.
  Nie pisz więcej komentarzy na temat piłki ręcznej, bo się OŚMIESZASZ :)

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  wczorajszy mecz można było wygrac lecz to co miał ma jaszka ruskowi brakuje dlaczego nie gra wojdak na srodku a Galewski na prawym rozegraniu. Mlody Wojdak to przyszla gwiazda i da se chłopak rade na srodku bo potrafi minac uderzyć wyskoczyć. Wczoraj weiscie Adamczyka doprowadzilo do porażki mowmy sobie prawde, Bozek idzie w gore fajnie wysoko ale to nic nie dalo bo zero rzutow, Galewski i chyba najmniejszy wzrostem Michal Balwas atakowali skutecznie. Ogolnie team nasz kaliski dobry mogą wygrac z każdym tylko trza to poukladac pogadać z chłopakami. proszę zobaczyć Rusek na lawce nic nie robi bardziej zywi sa na lawce Zakreta i Kobusinski człowiek który widać naprawdę kocha to co robi i wie co ma robic może trza zarezykowac i Kobusinskiego na trenera? czemu nie jaszka się sprawdzil

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Ostatnio 2 tyś widzów było półtora roku temu na meczu pucharowym KKS – Pogoń Szczecin. Oficjalnie wszędzie podawali 999, bo więcej na ten stadion wejść nie mogło, ale miejsc siedzących było ponad tysiąc a drugie tyle stało wokół toru.
  Porównywanie piłki nożnej do piłki ręcznej nie ma sensu, wystarczy zobaczyć na wyżej podaną frekwencję, w II lidze piłki nożnej (trzeci poziom rozgrywkowy) jest większa.
  Jest to niszowa dyscyplina dlatego takie miasto jak Kalisz może w niej zaistnieć.
  Tak czy owak możemy być dumni z tego że mamy największą frekwencję w lidze, to również pokazuje że Kaliszanie zamiast siedzieć w domu przed telewizorem wolą oglądać sport na żywo.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Dokładnie, należy dodać że piłka w Kaliszu to dziś 4 poziom rozgrywek. Gdy będzie wyższa liga, nie mówię ekstraklasa jak MKS, to gwarantuje że kibice wybiorą piłkę. I to jest fakt. Udawane kontuzje ? A w ręcznej ich nie ma :) ? He, he. Tak jak napisał przedmówca, cieszmy się że kaliszanie nie siedzą w domach, tylko potrafią pozytywnie się wyżyć na imprezach sportowych. A jak potrafią na ręcznej, to na nożnej tym bardziej. Pozdrawiam

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  W naszym zespole brakuje co najmniej dwóch rosłych rozgrywających z silnym rzutem z dystansu. Ten mecz pokazał że nie było komu rzucić z dystansu, a gra po obwodzie kończyła się grą na czas i przez to stratą piłki. A co do piłki nożnej i komentarza powyżej, to nie sądzę żeby ci co chodzą na ręczną wybrali piłkę nożną. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego że nasza ekstraklasa to poziom Mołdawii , Kazachstanu czy Albanii i tylko reprezentacja ratuje sytuacje. Najlepszym przykładem jest Legia W-wa gdzie średniej klasy Belg Vadis Odjidja , nawet nie reprezentant tego kraju, został wybrany najlepszym piłkarzem naszej ekstraklasy. A poziom naszej 2 czy 3 ligi , to jest dopiero katastrofa, i trzeba być nieźle szurniętym żeby chcieć to oglądać !!! Dlatego wolę ręczną gdzie mamy niedawnego zwycięzce LM Vive Kielce, niż patrzeć na słabiutką Legie, która nie awansuje nawet do fazy grupowej LM.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Wniosek prosty … Władze miasta powinny zrozumieć , ze sport to też biznes . Młodzież do wieku gimnazjalnego powinna na legitymacje szkolną wchodzić na zawody za dramo lub za symboliczna złotówkę. Pamiętajmy , ze z każdym z tych młodych ludzi przyjdzie opiekun ( mama lub tata ) i to oni zostawią w klubie pieniądze za bilet , a w tym młodym człowieku zaszczepiony zostanie przyszły kibic. To samo powinno się stać z meczami KKS-u , ażeby wypełnić ten piękny stadion przy ul. Łódzkiej .

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  stadion przy ulicy Łódziej bedzie zamieniony na pastwisko na którym to Sapinski Koscielny i Kijewski bada opiekowali sie krowami!!!
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07 godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14 godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
więcej»
Bico australia 20131216 146n120