Na dziedzińcu PWSZ w Kaliszu Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wraz z Komendantem Miejskim Policji insp. Dariuszem Bieńkiem w towarzystwie władz samorządowych dokonali przekazania kluczy do 8 nowych samochodów operacyjnych, które mają ułatwić pracę policjantów i wzmocnić bezpieczeństwo mieszkańców.

Article czo o
fot. MW

- Bardzo się cieszę, że mogę w tym uczestniczyć, że aż tyle radiowozów w jednym czasie trafia do komendy. Jestem przekonany, że będą one służyły dla bezpieczeństwa mieszkańców, że poprawią ich bezpieczeństwo, ale również mobilność i bezpieczeństwo policjantów. Bardzo mnie to cieszy i buduje, że władze samorządowe uczestniczą w budowaniu bezpieczeństwa, bo jest to nasz wspólny interes. Bardzo chciałem za to podziękować, bo jest to bardzo pozytywny trend po to, żeby jak najpewniej chronić nasze społeczeństwo i terytoria przed różnego typu nieprawidłowościami – mówił Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Michał Mąka.

Opel Mokka, Opel Astra, Hyundai i20, dwa Fiaty Fiorino, Fiat Tipo, Kia Ceed oraz Citroen C-4 Kaktus wzmocniły flotę Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz komendy Policji w Stawiszynie. Poświęcenia nowych radiowozów dokonał Kapelan kaliskiej Policji Ksiądz Robert Lewandowski.

Opel Mokka został zakupiony dla Komisariatu Policji w Stawiszynie. Zakup Jest współfinansowany przez Gminę Żelazków w systemie 50 na 50, co oznacza, że połowę wartości potrzebnych środków w wysokości ponad 40 tys. zł przekazała gmina, a drugą połowę Komenda Miejska Policji.

Zakup Opla Astry został współfinansowany przez Gminę Stawiszyn oraz Gminę Mycielin. Podobnie jak w poprzednim przypadku radiowóz został zakupiony ze środków centralnych Policji oraz środków samorządu terytorialnego, w tym przypadku Gminy Stawiszyn, która przekazała kwotę 20 tys. zł i Gminy Mycielin, która na ten cel przeznaczyła kwotę 15 tys. zł.

Hyundai i20 to kolejny radiowóz, który zasili tabor Komisariatu Policji w Stawiszynie, a docelowo trafi do funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Blizanowie. Jego zakup współfinansowała Gmina Blizanów, która przeznaczyła na ten cel 25 tys. zł w systemie 50 na 50.

Dwa Fiaty Fiorino i Fiat Tipo zostały zakupione dzięki wsparciu Miasta Kalisza. Środki te pochodziły z budżetu Miasta, a pozyskane były za wydane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Łączna kwota przekazanych środków to 70 tys. zł. Dwa samochody typu kombi wykorzystywane będą w codziennej służbie przez przewodników psów służbowych, jedno z przekazanych aut będzie służyło do przeprowadzania działań i przedsięwzięć związanych z szeroko pojętą profilaktyką społeczną. Połowa potrzebnych środków na zakup samochodów przekazana została przez Komendę Główną Policji.

Radiowóz oznakowany Kia Ceed zasili Wydział Rucuhu Drogowego, natomiast radiowóz nieoznakowany Citroen C-4 Kaktus został przekazany dla Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Samochody te zostały zakupione ze środków Komendy Głównej Policji. KMP w Kaliszu otrzymała je za bardzo dobre wyniki w zakresie zwalczania przestępczości akcyzowej.

Zobacz także
Thumb img 9879
Kaliski rynek taneczną areną! Za nami Wielka Bit...
Thumb dsc00629
Ostatni dzień La Strady [zdjęcia]
Thumb img 0057
Bieg charytatywny i Festyn Rodzinny - tak się ba...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb dentical logo
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»