Stacja benzynowa była w tym miejscu od zawsze. Kiedyś w sieci Aral, potem przez lata w charakterystycznych zielonych barwach BP. W ciągu ostatniego roku stacja bardzo się zmieniła. Pojawiły się najnowszej generacji dystrybutory, gołym okiem widać lepsze zaopatrzenie. Badania tajemniczego klienta oceniają ją na 100%! Jak to się stało? Rozmawiamy z kierownikiem stacji – panem Przemkiem Małolepszym.

Article img 20190411 105931

- Rok temu zmienił się operator prowadzący stację i od tej pory mam przyjemność być jej kierownikiem. Mieliśmy pełną świadomość, że jako franczyzobiorca bierzemy na siebie trudne wyzwanie – opinie o tym punkcie nie były najlepsze. W dodatku dokładnie w czasie przejęcia, na innej stacji marki BP w Kaliszu doszło do zmieszania paliwa z dodatkiem AdBlue, którego u nas na stacji nie ma.

Ale jak to w biznesie – nowy właściciel, nowe porządki. Stopniowo klienci wracają na stację. I kaliskie BP przy Alei Wojska Polskiego tętni dziś życiem.

Czuje się Pan jak właściwy człowiek na właściwym miejscu?

Zawsze lubiłem sprzedaż i kontakt z ludźmi. Z przyjemnością podjąłem to wyzwanie. To moja druga stacja u tego samego franczyzobiorcy – wcześniej zarządzałem stacją w innym miejscu. Miałem tam swoich stałych klientów. Bardzo polubiłem tą pracę, zwłaszcza ze względu na jej specyfikę. Kierowanie stacją benzynową to wbrew pozorom niełatwe zadanie: trzeba pilnować dostaw i cen paliw, prowadzić sklep i małą gastronomię równocześnie. A czasem nawet małą salę konferencyjną – uśmiecha się i wskazuje przeszklony narożnik stacji, gdzie rzeczywiście siedzi kilka osób z laptopem nad filiżankami kawy – najwyraźniej jakaś prezentacja.

Co decyduje o sukcesie stacji paliw?

Stacja powinna DZIAŁAĆ! Jak tylko przyjęliśmy stację – wymieniliśmy wszystkie dystrybutory na najnowsze modele na rynku. Wymieniliśmy także całą podziemną infrastrukturę, dzięki czemu dziś tankowanie paliwa jest łatwe i bezproblemowe.

Stacja powinna być DOSTĘPNA. Ta stacja jest fizycznie bardzo dobrze położona, przy głównej arterii biegnącej przez Kalisz. Choć na przykład nie wszyscy wiedzą, że jadąc Al. Wojska Polskiego w kierunku Majkowa, można BEZKOLIZYJNIE zawrócić na skrzyżowaniu i wjechać na stację.

Stacja powinna być też RÓŻNORODNA. Stąd na przykład nasze przywiązanie do jakości kawy jaką podajemy – dwa, wyszukane rodzaje kawy – intensywna i słabsza oraz kilka rodzajów mleka: zwykłe, bez laktozy, odtłuszone i sojowe. Do kawy można zamówić sobie wypiekane na miejscu, francuskie croissanty z czekoladą lub malinami.

Na mojej głowie jest także zaopatrzenia naszego sklepu – na przykład mamy znakomite kraftowe piwa, a ceny na stacji porównywalne są z tymi jakie są w niektórych supermarketach. Mamy też kącik z zabawkami dla dzieci, gdzie nasi klienci mogą znaleźć bogaty asortyment potencjalnych prezentów na urodzinowe imprezy, które odbywają się w sąsiedztwie stacji, w centrum zabaw dla dzieci.

Czy jest jeszcze coś, co wyróżnia Waszą stację spośród innych w Kaliszu?

Tak – u nas można zlecić wymianę żarówki w samochodzie, usługa jest nieodpłatna.

Można zamówić ciepłe bułeczki – głównie cieszy się to dużym zainteresowaniem w niedziele.

Mamy także fantastyczną propozycję dla osób, które chcą u nas umyć swój samochód. Mycie na abonament w oparciu o nowoczesną aplikację. Kupując na przykład złoty pakiet za 25 zł możemy zamówić dowolne mycie w cenie od 16 do 25 z podwoziem, woskowaniem niezależnie od gabarytu auta. Szczotki są miekkie i delikatne, tak wiec nie ma ryzyka uszkodzenia lakieru. Dodatkowo klient może sobie podejrzeć, czy na myjni jest kolejka, czy nie. Warto dodać, że po godzinie 22 – mycie jest tańsze.

Z nowinek – umieściliśmy na zewnątrz stacji paczkomat, który też przyciąga dużą grupę osób.

Podsumowując – już dawno przestaliśmy być punktem, w którym tylko tankuje się samochód. Stacje paliwowe są obecnie czymś pomiędzy convenience store, kawiarnią i miejscem spotkań. I moją rolą, jako jej kierownika jest rozwijanie tego miejsca i czynienie go jeszcze bardziej przyjaznym.

I najważniejsze: stacja powinna być PRZYJAZNA. Każdy klient jest dla nas mile widzianym gościem, a szczególnie cieszę się, widząc klientów, którzy wracają do nas regularnie. Stacja BP jest tu dla Was, drodzy kaliszanie.

Stacja Paliw BP
Aleja Wojska Polskiego 158, 62-800 Kalisz
Otwarte 24 godziny
Telefon: 887 878 088

Zobacz także
Thumb konkurs
Zabierz flagę Kalisza na wakacje.
Thumb koscioly fba
IV Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych zbliża si...
Thumb upal 25 06 2019
Jak bezpiecznie przejść przez upały? Zapamiętajc...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb 92d2e5e3 cd7c 42f2 b964 1ab8ceac5055
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb 52592477 1852574214870698 493572552120074240 n
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
więcej»