Zwycięsko zakończyło się ligowe starcie siatkarek Energii MKS Kalisz z zespołem E.Leclerc Radomka Radom w Hali Arena. Nasze zawodniczki okazały się skuteczniejsze i zgarnęły 3 punkty.

Article img 0930

Piękną niespodziankę sobie i kibicom zrobiły siatkarki Energa MKS Kalisz. Przerwały złą passę i zdobyły komplet punktów. Odniosły piąte zwycięstwo w sezonie.

Pierwszy set należał zdecydowanie do gospodarzy. Wygrały go z 8 punktową przewagą. Kolejne dwa również wygrane, ale musiały powalczyć by wypracować przewagę w końcówkach. W trzeciej partii niewiele brakowało, żeby radomianki doprowadziły do remisu. Energa MKS uzyskała przewagę 24:21 i E.Leclerc Radomka zdobyła dwa punkty. Wyszliśmy z tego zwycięsko.

- Przed meczem nie nastawiałyśmy się na taki wynik, czyli na 3:0. Myślałyśmy, że walka będzie bardziej wyrównana. W ostatnim secie musiałyśmy sporo nadrobić, ale cieszymy się bo to zawsze buduje zespół, że potrafimy wyjść z trudnej sytuacji – mówiła Ewelina Brzezińska, zawodniczka Energa MKS Kalisz.

- Mecz miał różne oblicza, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy. Wiemy o tym, że musimy ciężko pracować tą jakość poprawiać – mówił Jacek Pasiński, trener Energa MKS Kalisz. - W trzecim secie przegrywaliśmy 16:12 ale później wyszliśmy na prowadzenie 18:16. To był kluczowy moment tego meczu. Pokazaliśmy charakter, to że potrafimy grać w siatkówkę i walczyć jako zespół.

Energa MKS Kalisz – E. Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:22, 25:23) w meczu 19 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.