Dziennikarze i sportowcy wiele razy włączali się do akcji charytatywnych. Inicjują i wspierają pomoc innym. Nie może być inaczej gdy na poważną chorobę zapada osoba nam bliska. Bliska nie tylko dziennikarzom, bo przez lata jej pracy Karinę Zacharę poznały tysiące kaliszan. Karina, zawsze uśmiechnięta i pełna życia, dziś walczy o to życie z nowotworem, który niespodziewanie zaatakował jej ciało. Siły do walki i wiary w zwycięstwo jej nie brakuje. Ale choroba rujnuje nie tylko organizm Kariny, ale i budżet całej rodziny. Nie możemy bezczynnie patrzeć. Pomagamy.

Article kalisz dla kariny cover

Życzliwa, oddana pracy i rodzinie, energiczna i zawsze uśmiechnięta. Taka jest Karina Zachara. Potwierdzi to każdy, kto miał z nią jakąkolwiek styczność. A takich ludzi są tysiące, bo Karina od 20 lat związana jest z kaliskim dziennikarstwem, sportem i mediami.

Informacje o jej poważnej chorobie były szokiem dla jej rodziny, przyjaciół i znajomych. Karina nigdy na nic nie narzekała, nie uskarżała się. Tak jest też w tym przypadku. Nawet w starciu z nowotworem, który ją zaatakował nie brak w niej siły do walki i wiary w wygraną.

Rak rujnuje nie tylko zdrowie
Karina przechodzi w tej chwili skomplikowane leczenie. Jest pod opieką najlepszych specjalistów. Jednak rak rujnuje nie tylko jej zdrowie, ale i rodzinny budżet. Dlatego osoby z nią związane, z różnych środowisk, bo są to i dziennikarze, sportowcy i samorządowcy organizują zbiórkę pieniężną i kilka wydarzeń, które mają wspomóc Karinę i jej rodzinę. Nie tylko finansowo, ale i duchowo. Przyjaciele i znajomi Kariny nagrali dla niej spot, którym chcą dodać jej otuchy i wsparcia. W nagraniu występują przedstawiciele różnych środowisk, ale łączy ich jedno: Karina.
Akcje pomocową koordynuje fundacja Klucz. Wpłat na rzecz wsparcia leczenia Kariny można dokonywać przez serwis pomagam.pl gdzie fundacja zarejestrowała zbiórkę:
https://pomagam.pl/kaliszdlakariny

„Dziennikarze vs. Samorządowcy”
Ale na tym nie koniec. Dziennikarze, wolontariusze i samorządowcy organizują charytatywny mecz siatkówki dla Kariny „Dziennikarze vs. Samorządowcy”.

Mecz odbędzie się w hali Arena w sobotę, 30 marca o 16.00. Wiadomo, że na parkiecie zobaczymy m.in. prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego, radnych miejskich i dziennikarzy kilku redakcji. Tuż po meczu będą licytacje na rzecz Kariny, a o 17.45 w tym samym miejscu rozegrany zostanie mecz Ligii Siatkówki Kobiet Energa MKS Kalisz kontra E.Leclerc Radomka Radom. Siatkarki dedykują ten mecz Karinie.

„Gramy dla Kariny”
Karina od lat związana jest ze sportem i MKS Kalisz, dlatego sportowcy włączają się do pomocy i ze światowym rozmachem. W piątek, 5 kwietnia ściągają do Opatówka największe gwiazdy światowej siatkówki. Specjalnie dla Kariny w meczu „Gramy dla Kariny” zmierzą się ONICO Warszawa i ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Mecz organizuje MKS Kalisz i fundacja Klucz, a dochód ze sprzedaży biletów – cegiełek wspomogą leczenie Kariny Zachary.

Start meczu o godz. 16.00 w Hali Sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku. Na parkiecie pojawi się kilku mistrzów świata, takich jak: Bartosz Kurek, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek, Bartosz Kwolek, Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, Kamil Szymura oraz wielu innych wspaniałych siatkarzy.

Sprzedaż biletów w kwocie 50 zł rusza już od 26 marca w biurze MKS Kalisz. Firmy czy instytucje mogą kupować bilety w większych pakietach i traktować je jako np. prezent dla swoich pracowników.

Zobacz także
Thumb photo 1556116156448 1
Maj pod znakiem tenisa stołowego
Thumb remont drogi osiedlowej targowisko dobrzec 2018 3
Budżet Obywatelski bez zadań drogowych
Thumb dsc09722a
Potrącenie rowerzysty na ul. Bankowej

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb es logo
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»