Do Bożego Narodzenia jeszcze daleko i nikt o tym szczególnie nie myśli. Niestety, jeżeli chcemy, by nasze Miasto na Święta wyglądało pięknie – musimy pomyśleć trochę wcześniej! Musimy działać teraz.
Wystarczy zagłosować w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego na zadanie nr 5 – ZAKUP ILUMINACJI ŚWIĄTECZNEJ W RÓŻNE CZĘŚCI MIASTA.
Głosowanie już od poniedziałku 3 września!

Article 5d345fc67901c7c94751fb1d003282c6 External article
Grafika podglądowa/świąteczna fontanna fot. amled.pl

Zapraszam Cię na zimowy spacer oczyma wyobraźni, który dzięki głosom w Budżecie Obywatelskim, może stać się rzeczywistością.

Zaczynamy. Jedziesz autobusem do Centrum. Przez okno widzisz piękną Aleję Wolności, reprezentacyjną ulicę. Udekorowane lampy, przed Villą Calisia piękna, choć nie duża, by nie stanowiła dominanty – choinka.
Dojeżdżasz Sukienniczą do pl. św. Józefa.

Już z daleka widać owinięte lampkami lipy. Pamiętasz, że kilka lat temu dekorowano je tak co roku? Jak miło znów je widzieć ubrane na święta. Tuż za nimi, na placu, piękna przestrzenna ozdoba. Niestety nie zauważyłeś dokładnie co to było. Autobus za szybko przejechał. By przyjrzeć się z bliska, musisz zagłosować na zadanie nr 5 w Budżecie Obywatelskim na 2019 rok – “ZAKUP ILUMINACJI ŚWIĄTECZNEJ W RÓŻNE CZĘŚCI MIASTA”. Gdy tylko zadanie uzyska odpowiednią ilość głosów i doczeka się realizacji przyjrzysz się ozdobie dokładnie – na żywo :)

Dojeżdżasz do pl. Jana Pawła II. Przypominasz sobie, że latem to miejsce wygląda pięknie, kolorowo, jest tu zawsze pełno ludzi. Słyszysz zapowiedź z autobusu z nazwą przystanku. Wysiadasz. Widzisz fontannę “Noce i Dnie”, ale inną niż zwykle. Konstrukcja, płynąca woda – wszystko z lampek. Zimą to miejsce także może być piękne. Także może przyciągać rodziny. Cóż za frajda dla dzieciaków – ich oczy błyszczą z radości, chyba bardziej niż te wszystkie lampki. Piękny widok!

I te drzewa tak dokładnie przyozdobione świecącymi sznurami. Aż nie chce się odchodzić.

Po drugiej stronie ulicy siedzi niewzruszony Adam Asnyk. Ktoś założył mu czapkę Mikołaja dla żartu. Tuż obok niego stoi kolejna ozdoba. Młodzież robi sobie przy niej hurtowo zdjęcia. Instagram, Snapchat i Facebook pełny jest selfie z tego miejsca. Poniekąd jest to promocja miasta. Starsze małżeństwo prosi Cię o zrobienie im pamiątkowego zdjęcia. Wyślą je jako pocztówkę z świątecznymi życzeniami do córki w Stanach.
Jesteś ciekawy co to? Zagłosuj na zadanie nr 5 i pomóż by doczekało się ono realizacji.

Chodzisz widzisz kolejne ozdoby. Prószy śnieg, lampki na latarniach migoczą, jest romantycznie, jest magicznie, jest pięknie. W końcu możesz być dumny z tego, jak miasto jest przystrojone.
Czas na spacer się kończy, jedziesz na mecz do Areny. Tam także czeka świąteczna niespodzianka. A to nie koniec :)

Chcesz by marzenie się spełniło?
Chcesz przejść po pięknie rozświetlonym, świątecznym Kaliszu?

Zagłosuj! Zadanie ogólnomiejskie nr 5 – ZAKUP ILUMINACJI ŚWIĄTECZNEJ W RÓŻNE CZĘŚCI MIASTA. Start 3 września!

Dziękuję już dziś za każdy głos!

Zobacz także
Thumb dsc09427
Kaliszanie zasiedli przy wspólnym stole na kalis...
Thumb received 271229807165416
Kolizja na ul. Górnośląskiej
Thumb dsc 3512
Dobra passa Energi MKS Kalisz. Kolejna wygrana r...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb es logo
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
więcej»