Na początku czerwca 2019 w Kaliszu odbędą się ponownie Mistrzostwa Polski Masters. To niezwykły turniej gromadzący około czterdziestu drużyn z całej Polski.

Article img 9728

Patronat nad turniejem Masters objął Prezydent Miasta Kalisza. Po raz pierwszy turniej odbędzie się drugi raz pod rząd w tym samym mieście. Wynika to z perfekcyjnej organizacji poprzedniego turnieju i jest wyrazem uznania dla działaczy którzy właśnie tu, w kolebce polskiego szczypiorniaka zorganizowali wydarzenie w 2018 roku. Wzięło w nim udział około siedmiuset zawodników. Było to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne, wymagającej koordynacji pracy całych grup ochotników, wspierających organizatorów.

Wszystko zorientowane na jeden cel: stworzenie imprezy o takiej atmosferze, jakiej jeszcze nie było. I rzeczywiście – opinie o turnieju na forach i w sieci są jednoznaczne: super atmosfera, sportowa rywalizacja, okazja do spotkania dawno nie widzianych postaci ze środowiska piłki ręcznej. Te pozytywne komentarze dały nam solidnego „kopa” i spowodowały, że zaczęliśmy się ubiegać o ponowną organizację turnieju. Zgoda Związku Piłki Ręcznej nakręciła nas jeszcze bardziej pozytywnie, ale jest też wyzwaniem – mówi Stanisław Kubiak , organizator turnieju.

Po raz pierwszy kandydatów do wzięcia udziału jest więcej niż miejsc – mówi nam Jarosław Łuczak, również organizator Masters. – Turniej będzie odbywał się jednocześnie na czterech halach. Odbędzie się około 100 meczy!
Zamierzamy znowu zrobić to na najwyższym poziomie. Zobowiązuje nas do tego tradycja sportu, który na ziemiach polskich rozwinął się właśnie tutaj w kaliskim Szczypiornie sto lat temu. Ale również i ambicja pokazania, że można działaniami niewielkiej grupy pasjonatów, przy pomocy wolontariuszy zdziałać tak wiele.

Oczywiście turniej nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów. W tym roku prowadzimy szereg rozmów, bowiem chcemy uświetnić wydarzenie niezwykłymi nagrodami – tak, aby jak najwięcej uczestników wyjechało z materialnym świadectwem wagi turnieju. Mamy już pierwsze konkrety: firma Vossloh, DOLAT Usługi Stolarskie, hotel Kristoff. Kancelaria odszkodowawcza Pro Juris zadeklarowała nagrodę w wysokości 1000 zł. Swoim patronatem objęły turniej władze Kalisza. Z pewnością są świadomi tego, że turniej jest znakomita formą promowania najstarszego miasta w Polsce. Poza 700 zawodnikami, turniej Masters przyciągnie do Kalisza około półtora tysiąca kibiców. Firma

- Mamy już pierwsze patronaty od: Ministerstwa Sportu i Turystyki reprezentowanego przez pana Jana Widerę, Marszałka Województwa Wielkopolskiego pana Marka Woźniaka ,Prezydenta miasta Kalisza pana Krystiana Kinastowskiego oraz Starostę Kaliskiego pana Krzysztofa Nosala. Wesprą nas władze Miasta Kalisza, które zadeklarowały także finansową pomoc. Wspiera nas również organizacyjnie i finansowo Gmina Nowe Skalmierzyce z burmistrzem Jerzym Walczakiem i Gmina Gołuchów z wójtem Markiem Zdunkiem. Oczywiście współpracujemy tak jak przed rokiem z ZPRP , Prezesem MKS Kalisz Błażejem Wojtyłą oraz OSRiR reprezentowanym przez pana Mirosława Przybyłę.- mówi Jarosław Łuczak.

Mecze będą transmitowane na żywo na portalu calisia.pl oraz handball.pl – w tym roku organizatorzy zadbali o to, ze WSZYSTKIE mecze pojawią się online.

Poza samymi emocjami sportowymi , to święto piłki ręcznej będzie oferowało atrakcje : mini „targi: gdzie na stoiskach bedą prezentowali swoje produkty sponsorzy Turnieju, oddawanie krwi, bramka z radarem mierzącym siłę rzutu piłki ( zapewniony przez firmę Makesport) to tylko kilka z atrakcji nad którymi pracują organizatorzy. Wszystko po to , żeby stworzyć niezapomnianą imprezę sportową integrującą pokolenia zawodników i kibiców.

Liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona, dlatego warto się śpieszyć! Już w 2018 uczestników było więcej niż miejsc. W tym roku będzie podobnie. Termin zgłaszania drużyn upływa z końcem marca. Wszystko dostępne jest na oficjalnej stronie www.mpmasters2019.pl, a organizatorzy zapraszają do dyskusji i wymieniania się poglądami na profilu na Facebooku – MP Masters Kalisz 2019.

Zobacz także
Thumb 59858225 629172617546306 6203163829015150592 n 1024x857
Bawimy się i pomagamy bezdomnym psiakom!
Thumb 3  3
„Moja Przygoda w Muzeum”- rozstrzygnięcie konkursu
Thumb zdje%cc%a8cietrenerpersonalny
Świętuj z Żakiem zakończenie roku szkolnego aż p...

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb 10920259 953231698034258 2804574647842235346 o
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb logo
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
więcej»