Kaliszanie wrócili z medalami z Mistrzostw Polski

2018-11-19 09:30:00 TEAM MASTERS BARRACUDA

W miniony weekend w dniach 16-18 listopada 2018 roku odbyły się ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU MASTERS w Olsztynie zorganizowane pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta – Piotra Grzybowicza.

Czterech śmiałków rywalizowało o najwyższe miejsca w swoich kategoriach wiekowych i udało im się wywalczyć aż siedem medali!
Mistrzynią Polski została Małgorzata Rembowska-Świeboda, która odebrała złoty medal za 100 m stylem grzbietowym. Ponadto w startach na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym zajęła wysokie drugie miejsca i jako jedyna z zawodników za każdym razem stawała na podium.

Wicemistrzynią Polski na 50 m stylem grzbietowym została Agata Gałczyńska. Ponadto zajęła szóste i ósme miejsce na dystansach 50 m i 100 m stylem klasycznym. Brązowym medalistą Mistrzostw został Wojciech Gałczyński zdobywając medal na 100 m stylem grzbietowym. Wziął również udział w startach 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym zajmując odpowiednio czwarte, szóste i siódme miejsca.

Na Mistrzostwach Polski debiutowała także Karolina Radomska, która wzięła udział w konkurencjach 100 m, 200 m i 400 m stylem dowolnym i zajęła wysokie szóste, czwarte i piąte miejsca.

Zawody zorganizowane były na basenie Aquasfera Olsztyn, przy ulicy Piłsudskiego. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, na której mógł nadrukować sobie wybrany przez siebie motyw z Mistrzostw związany z pływaniem.
Z
awodnicy Barracudy mogli po raz pierwszy zaprezentować nowe stroje sportowe, które otrzymali od swoich sponsorów Decathlon oraz Grupa AWW, za które należą się podziękowania. Partnerem klubu jest Aquapark Kalisz.

Klub Team Masters Barracuda serdecznie zaprasza dorosłych na treningi pływackie oraz biegowe, a także dzieci do sekcji pływackiej-junior.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wysokich osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!