Kaliszanie z kolejnymi sukcesami

2017-11-20 18:46:00 Marcin Małecki Prezes i I trener MMA Tornado Kalisz

Wczoraj w Sochaczewie odbyło się święto polskiego MMA. Największe zawody krajowego MMA Mistrzostwa Polski w MMA ALMMA i Mistrzostwa Polski Centralnej w brazylijskim Jiu jitsu ALMMA.

W imprezie wystartowało trzech Kaliszan, najmłodszych w klubie Tornado wyczynowo trenujących MMA zawodników – Wiktor Cegła, Jakub Kopeć i Dawid Królak. Dla całej trójki był to debiut w walce w klatce, choć dwaj ostatni kaliszanie są już medalistami imprez BJJ, które jest bazowym sportem walki dla skutecznego uprawiania formuły MMA .
Najlepiej z Kaliszan wypadł startujący w formule MMA Kadetów wagi ciężkiej, 15 letni uczeń gimnazjum przy szkole nr. 18 w Kaliszu-Wiktor Cegła, trenujący dopiero pierwszy sezon formułę MMA Kaliszanin. Szybko i pewnie pokonał przed czasem w 1/16 finału Huberta Nowaka z Pretorian Międzyrzec(duszenie z pleców). W ćwierćfinale zawodnika z Ostrowa Wielkopolskiego, Kamila Borusiaka z Rio Grapling (również duszenie gilotynowe z pleców). Utalentowany piętnastolatek, dopiero po dogrywce i decyzją sędziowską przegrał walkę o ścisły finał z Krystianem Karpińskim z Fight Team MMA Brodnica. Zdobywając ostatecznie brązowy medal Mistrzostw Polski 2017 w MMA. Wiktor wzorowo wykonywał wskazówki z narożnika i niczym doświadczony zawodnik MMA wykorzystywał swoje warunki fizyczne, narzucając kolejnym przeciwnikom swój styl walki. Ten turniej pokazał, że młody zawodnik, jeżeli będzie dalej sumiennie trenował, może zajść bardzo daleko, w tej najtrudniejszej i jednocześnie najbardziej widowiskowej formule walki wręcz jaką jest MMA –(Marcin Małecki ,trener Tornado Kalisz)
Kaliszanin był zresztą blisko bezpośredniej walki o medale w tej kategorii wagowej, z innym reprezentantem MMA Tornado Kalisz. Dawid Królak również bardzo szybko wygrał swoje walki eliminacyjne . Poddając duszeniem z za pleców, min. Kevina Palczewskiego z Warszawy. 15 letni uczeń gimnazjum przy szkole nr. 24 w Kaliszu uległ pechowo na punkty, dopiero walce o brązowy medal reprezentantowi gospodarzy, Adamowi Dziedzicowi choć miał już praktycznie dopiętą kolejna technikę kończącą.
15 letni Dawid, posiadacz niebieskiego pasa w BJJ, zajął także 4 miejsce w turnieju Brazylijskiego Jiu Jitsu dla seniorów, gdzie dał bardzo mocne i wyrównane walki z dorosłymi zawodnikami wyższych pasów BJJ .
Z małą kontuzją ale też medalem, wrócił trzeci z Kaliszan, 16 letni uczeń I L.O im.T.Kościuszki, Jakub Kopeć, który zdobył złoty medal w turnieju BJJ Juniorów do 66kg.