Wczoraj w Sochaczewie odbyło się święto polskiego MMA. Największe zawody krajowego MMA Mistrzostwa Polski w MMA ALMMA i Mistrzostwa Polski Centralnej w brazylijskim Jiu jitsu ALMMA.

Article 111111629626040437484 248633469 n

W imprezie wystartowało trzech Kaliszan, najmłodszych w klubie Tornado wyczynowo trenujących MMA zawodników – Wiktor Cegła, Jakub Kopeć i Dawid Królak. Dla całej trójki był to debiut w walce w klatce, choć dwaj ostatni kaliszanie są już medalistami imprez BJJ, które jest bazowym sportem walki dla skutecznego uprawiania formuły MMA .
Najlepiej z Kaliszan wypadł startujący w formule MMA Kadetów wagi ciężkiej, 15 letni uczeń gimnazjum przy szkole nr. 18 w Kaliszu-Wiktor Cegła, trenujący dopiero pierwszy sezon formułę MMA Kaliszanin. Szybko i pewnie pokonał przed czasem w 1/16 finału Huberta Nowaka z Pretorian Międzyrzec(duszenie z pleców). W ćwierćfinale zawodnika z Ostrowa Wielkopolskiego, Kamila Borusiaka z Rio Grapling (również duszenie gilotynowe z pleców). Utalentowany piętnastolatek, dopiero po dogrywce i decyzją sędziowską przegrał walkę o ścisły finał z Krystianem Karpińskim z Fight Team MMA Brodnica. Zdobywając ostatecznie brązowy medal Mistrzostw Polski 2017 w MMA. Wiktor wzorowo wykonywał wskazówki z narożnika i niczym doświadczony zawodnik MMA wykorzystywał swoje warunki fizyczne, narzucając kolejnym przeciwnikom swój styl walki. Ten turniej pokazał, że młody zawodnik, jeżeli będzie dalej sumiennie trenował, może zajść bardzo daleko, w tej najtrudniejszej i jednocześnie najbardziej widowiskowej formule walki wręcz jaką jest MMA –(Marcin Małecki ,trener Tornado Kalisz)
Kaliszanin był zresztą blisko bezpośredniej walki o medale w tej kategorii wagowej, z innym reprezentantem MMA Tornado Kalisz. Dawid Królak również bardzo szybko wygrał swoje walki eliminacyjne . Poddając duszeniem z za pleców, min. Kevina Palczewskiego z Warszawy. 15 letni uczeń gimnazjum przy szkole nr. 24 w Kaliszu uległ pechowo na punkty, dopiero walce o brązowy medal reprezentantowi gospodarzy, Adamowi Dziedzicowi choć miał już praktycznie dopiętą kolejna technikę kończącą.
15 letni Dawid, posiadacz niebieskiego pasa w BJJ, zajął także 4 miejsce w turnieju Brazylijskiego Jiu Jitsu dla seniorów, gdzie dał bardzo mocne i wyrównane walki z dorosłymi zawodnikami wyższych pasów BJJ .
Z małą kontuzją ale też medalem, wrócił trzeci z Kaliszan, 16 letni uczeń I L.O im.T.Kościuszki, Jakub Kopeć, który zdobył złoty medal w turnieju BJJ Juniorów do 66kg.

Zobacz także
Thumb article img 6181
Kaliskich chemikaliów może być znacznie więcej. ...
Thumb 1a
Galeria Amber - "Halo Madagaskar"
Thumb article 315 206786
Policja ściga dziś pijanych kierowców i pod wpły...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120