Kaliszanin z brązowym medalem w MMA

2017-03-06 15:25:00 MMA Tornado Kalisz

W miniony weekend, 4-5 marca odbyły się w Poznaniu 7 Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu No GI.W imprezie polegającej na wolnej walce na chwyty, startowali zawodnicy tzw. chwytanych sportów walk,jud, zapasów, brazylijskiego jiu jitsu, ale także zawodnicy MMA.

15 letni Dawid Królak z MMA Tornado Kalisz zdobył w sobotę w Hali Sportowej Poznań Luboń brązowy medal w kat. ciężkiej juniorów młodszych. Wygrywając swoje kolejne walki: wyraźnie na punkty i przed czasem. Min. poddając przez duszenie trójkątne nogami, Jakuba Markiewicza ze Street Fighter Słubice oraz w ćwierćfinale zawodnika BJJ Academy Zgorzelec .Już w 50 sekundzie walki- chwyt uciskowy na kark. Dawid przegrał tylko swoja walkę półfinałową z późniejszym Mistrzem Polski w tej kategorii wagowej .

W kategorii juniorów – 71,5 kg swoją walkę o brązowy medal przegrał na punkty ,kolejny reprezentant MMA Tornado Kalisz- Bartek Śmietański. Kaliszanin uległ na punkty starszemu i bardziej doświadczonemu zawodnikowi Gold Team Polska , Kacprowi Derze.

W Championacie Polski w Poznaniu startował także Maciej Haładyn(kat. masters – 97 kg). Kaliszanin z MMA Tornado borykający się w trakcie zawodów z kontuzją nogi, przegrał jednak na punkty swoją walkę eliminacyjną.

O popularności MMA i BJJ na świecie i w naszym naszym kraju najlepiej chyba świadczy fakt, że w 7 Mistrzostwach Polski Jiu Jitsu No Gi wystartowało 1224 zawodniczek i zawodników. Zarówno zawodowców jak i amatorów.