Karatecy na Mazurach. Są medale.

2018-11-14 11:06:00 Karina Zachara

Dwa medale zdobyli reprezentanci Kaliskiego Klubu Karate Kyokushinkai w II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO – Mazury Cup 2018. Gospodarzem zawodów była Ostróda.

W rywalizacji uczestniczyło 320 karateków z 36 klubów. Poza zawodnikami z Polski zjawili się też goście z trzech klubów rosyjskich. Kaliski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało dziesięcioro zawodniczek i zawodników. Dwóch z nich stanęło na podium.

Złoto, mając na koncie trzy wygrane walki, zdobył Jakub Mielczarek, z kolei brąz wywalczył Michał Ludwiczak. Po jednym zwycięstwie odnotowali Andrzej Jaworowicz i Wiktor Ludwiczak. Pozostali zawodnicy – Laura Górniak, Anna Balcerek, Oliwia Rużyczka, Kacper Kowalczyk i Mateusz Zimny – odpadli po pierwszej turze zmagań.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, startowało dużo zawodników i żeby wygrać konkurencję trzeba było zwyciężyć w minimum trzech walkach. Następny start czeka nas już niedługo, podczas zawodów w Zambrowie – informuje trener kaliskich karateków, Jakub Piątowski.