Kasia Kołodziejczyk młodzieżową mistrzynią Europy!

2018-07-02 08:00:00 Karina Zachara

Wspaniałe wieści napłynęły z włoskiego Auronzo di Cadore. Katarzyna Kołodziejczyk, zawodniczka KTW Kalisz, została młodzieżową mistrzynią Europy w sprincie kajakowym. Złoty medal wywalczyła w niedzielę, w finale konkurencji K4 500 m, wspólnie z koleżankami z biało-czerwonej kadry.

Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w sprincie kajakowym rozgrywane były od czwartku do niedzieli, we włoskim Auronzo di Cadore. Wyścig czwórek na dystansie 500 m był jedyną konkurencją w jakiej startowała Katarzyna Kołodziejczyk. W skład biało-czerwonej osady weszły też Dominika Włodarczyk i Helena Wiśniewska z Zawiszy Bydgoszcz oraz Klaudia Cyrulewska z Energetyka Poznań. To, że są bardzo silne, Polki udowodniły już w czwartkowych eliminacjach, wygrywając swój bieg z przewagą jednej sekundy nad drugimi na mecie Dunkami. Uzyskany czas – 1:38.152 – był drugim wynikiem całych eliminacji. Lepszym rezultatem mogły się poszczycić jedynie Węgierki, ale cieszyły się nim tylko do niedzieli. W decydującym, finałowym starciu Polki, z Katarzyną Kołodziejczyk w składzie, potwierdziły wysoką formę. Po niebywale zaciętej batalii minęły linię mety pół sekundy szybciej od groźnych rywalek z Węgier, sięgając po złoto i mistrzowski tytuł.

W sumie młodzi polscy kadrowicze wywalczyli w europejskim czempionacie jedenaście krążków: siedem młodzieżowcy i cztery juniorzy.