Agnieszka i Janusz Skoneczni to pasjonaci perfum. Są w tym ekskluzywnym biznesie od 17 lat. Do niedawna prowadzili perfumerię na ulicy Polnej, od kilku miesięcy ich sklep Perfumy.pl znajduje się przy nowym rondzie, na skrzyżowaniu ulic Dobrzeckiej z Podmiejską.

Article zrzut ekranu 2017 11 20 o 10.38.26
Agnieszka Skoneczna i Janusz Skoneczny - właściciele sklepu Perfumy.pl - ul. Podmiejska 54 fot. Calisia.pl

Wielu Kaliszan kojarzy Was ze sklepem z perfumami na ulicy Polnej, a tam obecnie budynek jest zamknięty i widzimy informację o przeprowadzce na ulicę Podmiejską 54? Kaliszanie są lekko skonfudowani tą zmianą…

To długa historia. Dokładniej rzecz biorąc, siedemnastoletnia. Na początku ery internetu, kiedy nikt jeszcze nie myślał o sklepach internetowych, zdałem sobie sprawę z potencjału jaki ze sobą niesie e-commerce. Na perfumy trafiłem w zasadzie… przypadkiem – mówi Janusz Skoneczny, właściciel sklepu Perfumy.pl.

Nasz pierwszy sklep pod nazwą perfumeria.pl mieścił się właśnie przy Polnej. Sklep rozwijał się znakomicie. Z czasem perfumeria.pl stała się jednym z najbardziej uznanych sklepów online z perfumami. Również jego część „naziemna” cieszyła się rosnącą popularnością wśród Kaliszan. Ale jak to w firmach się zdarza, szybki rozwój wymaga podejmowania czasem trudnych decyzji. Organizacja takiej wielkości jaką stała się perfumeria – wymagała przekształcenia jej w struktury korporacyjne, rządzące się swoimi prawami. To trochę tak jak z dzieckiem, które się usamodzielnia i przestaje słuchać we wszystkim rodziców. Dlatego, wiedząc, że czujemy się z żoną i jednocześnie wspólniczką najlepiej w firmach, które rozwijamy, a nie w firmach, które stają się korporacjami, zdecydowaliśmy się odstąpić nasze udziały w perfumerii i budować sklep, u podstaw którego są po prostu perfumy czyli sklep pod domeną Perfumy.pl

Dawna perfumeria jest częścią dużej firmy kosmetycznej, sprzedającej produkty na kilku platformach. A my prowadzimy biznes perfumeryjny w skali, która zawsze najbardziej nam i naszym Klientom odpowiadała.

Skąd decyzja o leżącym nieco na uboczu sklepie przy ul.Podmiejskiej 54?

Wybieraliśmy starannie lokalizację. Nie chcieliśmy pojawiać się w ścisłym centrum miasta. Zakup perfum wymaga często dłuższego zastanowienia się. Wszak zapach to niezwykle osobista część naszego wizerunku. Nie chcieliśmy, żeby nasi Klienci byli pod presją biletów parkingowych. Kiedy pojawiła się opcja stworzenia sklepu na ulicy Podmiejskiej, długo się nie zastanawialiśmy.

Dziś salon Perfumy.pl mieści się na optymalnej powierzchni. Perfumy wymagają odpowiedniej przestrzeni by dobrać ten najbardziej właściwy. Zbyt duże przestrzenie powodują utratę jednostkowości. Zbyt małe – działają klaustrofobicznie, co w wypadku zapachów nie jest wskazane. Swobodny parking, odpowiednia wielkość lokalu, brak presji czasowej, to warunki w których możemy „otworzyć się” na zapachy.

Charakterystyczne jest, że coraz więcej osób mówi nam: „ o przenieśliście się z Polnej”, mimo, że tak naprawdę jest to zupełnie nowy sklep i nowa marka. Ze sklepem na Polnej łączy nas ciągłość obsługi – pracujemy z tymi samymi osobami, no i oczywiście to, że nadal mamy świetne perfumy w znakomitych cenach.

Dlaczego perfumy są tak ważne dla ludzi?

Zapach to najbardziej pierwotny zmysł człowieka. Za rozpoznawanie zapachów odpowiedzialna jest najstarsza część naszego mózgu zwana węchomózgowiem. Dziś oczywiście jesteśmy ludźmi wzroku i słuchu. Ale zapach pozostaje w podświadomości. Dlatego niektóre osoby, które spotykamy wzbudzają naszą sympatię lub antypatię. Zapach, mimo że często niewyczuwalny, ma w tym wrażeniu duży udział. Ludzkość wymyśliła perfumy już tysiące lat temu. Towarzyszą nam od czasów faraonów, nadając dodatkowego wymiaru naszej osobowości.

Dziś nie trzeba być fanem jednych perfum przez całe życie. Coraz częściej dobieramy perfumy pod kątem charakteru spotkania: inne na spotkanie biznesowe, inne na wyjście rodzinne, a jeszcze inne na randkę. To okazja determinuje zapach.

Dlatego stosujemy nowatorskie rozwiązanie: perfumy w tzw. próbnikach – flakonikach mieszczących się w kieszeni. Z takimi flakonikami bez problemu wsiądziemy do samolotu, nie będą też przeszkadzać w torbie podróżnej, a umożliwiają posiadanie kilku znakomitych zapachów cały czas przy sobie.

Skąd mamy pewność, że perfumy nie są podróbkami?

Jak mówiliśmy na początku, mamy 17 lat doświadczenia na rynku. Wiemy gdzie kupować perfumy, aby mięć 100% pewności, że są autentyczne. Wiemy też jak szybko tracą reputację firmy próbujące sprzedawać podrobione perfumy.

Czy Wasi Klienci kupują perfumy dla siebie, czy głównie na prezent?

To jest w zasadzie pół na pół. Mamy Klientów eksperymentujących, którzy przychodzą raz w miesiącu, żeby poznać nowy zapach i go wypróbować. Są też stali Klienci kupujący u nas perfumy na prezent. Perfumy, obok książek są najpopularniejszym i uniwersalnym prezentem, dlatego przed popularnymi imieninami mamy sporo osób szukających dobrych, markowych perfum w super cenie.

Jakie macie plany wobec Perfumy.pl?

Wyobrażam sobie, że dzięki naszym doświadczeniom i znajomości rynku, będziemy w ciągu kilku lat w gronie najpopularniejszych sklepów z perfumami w Polsce. Dlatego zapraszamy do zakupów u nas na Podmiejskiej 54, ale też w nowym sklepie online: Perfumy.pl

Pozostaje nam życzyć wielu zapachowych sukcesów!

Perfumy.pl
ul. Podmiejska 54, Kalisz
tel. 531 303 901
czynne poniedziałek – piątek 9:00 – 19:00
w soboty 9:00 – 14:00
e-mail: sklep@perfumy.pl

Zobacz także
Thumb 3
Kaliszanie z medalami podczas regat windsurfingo...
Thumb czo%c5%82o
Będą studiować, pracować i zarabiać
Thumb dsc00279
Maja Hyży i Michał Szczęsny - Duet Idealny

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
więcej»
Bico australia 20131216 146n120