Niewiarygodna, ale prawdziwa historia życia Vivian Maier – wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent fotograficzny, opowiedziana w filmie Johna Maloofa i Charliego Siskela pt. “Szukając Vivian Maier” w Kinie na Sztuki w Galerii im. J. Tarasinia w czwartek – 5 maja o 18.00. Wstęp wolny.

Article screenhunter 170 may. 01 20.15 External article
fot. Organizator

Całe życie pracowała jako skromna niania i nikt nie zwracał uwagi na to, że w każdej wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Zaraz po jej śmierci przypadkowo odkryto kontener, w którym znaleziono ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace.

Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę?

“Szukając Vivian Maier” to film Johna Maloofa i Charliego Siskela pokazywany na festiwalach całego świata – od Toronto i Berlina po Miami i Rio de Janeiro.

Portret Maier, który wyłania się z ich opowieści, jest intrygujący i niejednoznaczny. Wiadomo na pewno tylko to, że była wysoka, nosiła niemodne płaszcze i chodziła marszowym krokiem z zawieszonym na szyi nieodłącznym Rolleiflexem […]. Że nie posiadała żadnej rodziny, za to całą kolekcję manii i dziwactw […].
Paweł Mossakowski, “Gazeta Wyborcza”

Maloff i Siskel podejmują inteligentną grę z formułą metafizycznego kryminału. Choć film wydaje się przypominać śledztwo, reżyserzy nie próbują na siłę rozwiązywać piętrzących się zagadek. Pełna niedopowiedzeń atmosfera pasuje do „Szukając Vivian Maier” rozumianego jako medytacja o naturze geniuszu.
Piotr Czerkawski, dziennik.pl

“Szukając Vivian Maier” to jednak nie tylko wciągające dokumentalne śledztwo, hołd dla artystki i opowieść o fascynującej osobowości, ale i film o zaskakujących kolejach losu, pasji i poświęceniu. Może o przeznaczeniu? Vivian była nazbyt skrytą osobą, aby ujawnić się światu. Swojego agenta odnalazła po śmierci, ale i on odnalazł ją. […] Fantastyczna historia!</i?
Dagmara Romanowska, film.onet.pl

Na jednorazowy pokaz filmu Johna Maloofa i Charliego Siskela pt. “Szukając Vivian Maier” w ramach cyklu Kino na Sztuki zapraszamy w czwartek, 5 maja do Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu, o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Zobacz także
Thumb img 0253
Budynek przy Nowym Świecie trafi w ręce młodych ...
Thumb dariusz grodzinski fb4
Kalisz - OdNowa
Thumb fina%c5%82 akcji urodzinowej
Finał urodzinowego konkursu oraz wydarzenie dla ...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
więcej»
Bico australia 20131216 146n120