W ramach realizacji działań z zakresu preorientacji zawodowej uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Koźminku pod kierunkiem wychowawców odwiedzali różne miejsca pracy na terenie Koźminka i okolic.

Article img 20190528 115715

Uczniowie wybrali się do Piekarni GS w Koźminku. Poznali pracę piekarza i cukiernika, obejrzeli cały proces technologiczny pieczenia chleba. Dzieci z ciekawością przyglądały się mieszalnikom do ciasta, krajalnicom, zaglądały do wielkich pieców piekarniczych.Wycieczka zakończyła się degustacją wyrobów cukierniczych.

Dzieci odwiedziły Gospodarstwo Ogrodnicze państwa Dziubków. Zobaczyły na czym polega praca ogrodnika. Poznały warunki uprawy pomidorów. Dowiedziały się jak pracują trzmiele, obserwowały jak działają maszyny i urządzenia wykorzystywane w cyklu produkcyjnym. Na koniec miały okazję samodzielnie zerwać z krzaków pyszne pomidorki koktajlowe i zabrać je do domu.

Uczniowie odwiedzili również gabinet dentystyczny pani Aleksandry Miller. Pani doktor pokazała dzieciom swój gabinet i sprzęty służące diagnostyce i leczeniu zębów. Zachęciła wszystkich do dbania o czystość zębów i korzystania z wizyt w gabinecie. Na czym polega praca aptekarza uczniowie dowiedzieli się odwiedzając aptekę w Koźminku.

W maju szkołę odwiedził przedstawiciel zawodu – ratownik medyczny pan Marcin Owczarek. Opowiedział uczniom o odpowiedzialnej pracy ratownika, zwrócił uwagę na rodzaje karetek, dokonał prezentacji pierwszej pomocy i materiałów opatrunkowych. Uczniowie mieli okazję przećwiczyć telefoniczne wzywanie pomocy.

Podczas wycieczki do Kalisza uczniowie odwiedzili Państwową Straż Pożarną. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy, pokazali specjalistyczne samochody i sprzęt gaśniczy. Wielu chłopców postanowiło w przyszłości zostać strażakami.

W czasie wizyty w Nadleśnictwie Kalisz uczniowie zapoznali się z pracą leśnika. Jest to zawód bardzo ciekawy, służy ochronie środowiska naturalnego.

Uczniowie zwiedzając Muzeum Ziemi Kaliskiej poznali pracę kustosza.

Dzieci uczestniczyły też w spotkaniu z dietetykiem, który zachęcał do zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia.

Wcześniej odbyły się wyjścia na pocztę, do banku, do oczyszczalni ścieków, do sklepu i na posterunek policji. Dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy i potrzebne predyspozycje do wykonywania zawodów ludzi tam pracujących.

Dzięki tym działaniom dzieciom będzie w przyszłości łatwiej dokonać właściwego wyboru zawodu.

Zobacz także
Thumb 089
Wyjątkowy koncert w wykonaniu dzieci z Kazachstanu
Thumb dsc00014
Uczniowie rozpoczynają upragnione wakacje! [zdję...
Thumb img 0262
Młodzieżowa Rada Miasta nie funkcjonuje, nie pod...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
więcej»