KKS na „szóstkę”! Nokaut w Solcu Kujawskim!

2017-11-06 12:49:00 Karina Zachara

Piłkarze KKS- Kalisz nie opuszczają zwycięskiej ścieżki. W minioną sobotę rozgromili na wyjedzie Unię Solec Kujawski 6:0. To dziewiąta z rzędu i zarazem najwyższa wygrana kaliszan w tym sezonie. Ostatni raz tak okazałą liczbę bramek Trójkolorowi zaaplikowali rywalom sześć lat temu, w spotkaniu z LZS Jankowy.

Strzelecką kanonadę podopieczni Piotra Morawskiego rozpoczęli w 27. minucie. Mateusz Gawlik z prawej strony zacentrował piłkę do Łukasza Żeglenia, a ten – po dwukrotnej próbie – skutecznie umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Na tym jednak kaliski pomocnik nie poprzestał i tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry, po raz drugi wpisał się na listę strzelców, zamieniając na gola wymianę podań z Robertem Tunkiewiczem.

Po przerwie goście nie zwalniali tempa. W 51. minucie Mateusz Skibiński po raz trzeci wyjmował piłkę z siatki. Tym razem za sprawą Michała Grześka, którego idealnym podaniem obsłużył popularny „Żagiel” i dla którego był to premierowy gol tej jesieni. Owo trafienie było jednak zaledwie przygrywką do tego co w kolejnych minutach zafundował rywalom Rafał Jankowski. Napastnik KKS-u w ciągu zaledwie pół godziny skompletował hat-tricka. Przy pierwszej bramce asystował mu Robert Tunkiewicz, w kolejnej najpierw wykorzystał błąd przeciwnika po czym dogranie Konrada Chojnackiego, a kropkę nad „i” postawił w końcówce spotkania wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem. Tą piękną serią „Jankes” powetował sobie trwającą od 16 września strzelecką niemoc.

W Solcu Kujawskim KKS wygrał już dziewiąty raz z rzędu, był to również ósmy z kolei mecz na zero z tyłu. Kaliszanie nadal są wiceliderem gr. 2 III ligi, ale różnice punkowe w czubie tabeli są znikome. W rundzie jesiennej rozegrają jeszcze dwa spotkania. W niedzielę, 12 listopada, na stadionie przy Wale Matejki podejmą Kotwicę Kołobrzeg, natomiast tydzień później udadzą się do Szczecina na mecz z tamtejszym Świtem – aktualnym liderem rozgrywek.

14. kolejka III ligi gr 2, 04.11.2017r.
Unia Solec Kujawski – KKS Kalisz 0:6 (0:2)
0:1 Łukasz Żegleń 27. min, 0:2 Łukasz Żegleń 45+1 min, 0:3 Michał Grzesiek 51. min, 0:4 Rafał Jankowski 66. min, 0:5 Rafał Jankowski 73. min, 0:6 Rafał Jankowski 89. min.

Żółte kartki: Piotr Żurek, Bartosz Śmietanko (Unia Solec Kujawski).
Czerwone kartki: Piotr Żurek (58. min, druga żółta, Unia Solec Kujawski), Wojciech Ernest (79. min, brutalny faul, Unia Solec Kujawski)

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec – Dominik Domagalski, Marcin Lis, Mateusz Gawlik, Radosław Łepski, Michał Grzesiek (62. Stayko Stoychev), Tomasz Owczarek (75. Szymon Pacholski), Konrad Chojnacki, Tomasz Kowalski (57. Błażej Ciesielski), Robert Tunkiewicz, Łukasz Żegleń (62. Rafał Jankowski).

Unia Solec Kujawski: Mateusz Skibiński – Piotr Kaczkowski, Dmytro Plakhtyr, Krystian Bom (55. Kamil Nytko), Bartosz Śmietanko, Mateusz Poczwardowski (79. Patryk Nowicki), Damian Michalski, Adam Kacprzak, Piotr Żurek, Norbert Czachorowski (71. Krystian Karbowski), Michał Chyrek (52. Wojciech Ernest).